Egypt přivítá turisty v červenci, ale jen v některých hotelech

Autor:

Dobrá zpráva pro milovníky egyptských dobrodružství, tedy spíše pro ty, kteří zůstávají po celou dovolenou ve svém resortu. Země se pro mezinárodní turisty otevře prvního července, avšak každý z nich se musí ubytovat pouze v pobřežních částech Egypta – tedy podél Rudého moře a Středozemního moře.

Některá z těchto ubytovacích zařízení byla otevřena už na začátku června, avšak pro své domácí turisty. Hotely, které budou otevřené pro mezinárodní turisty musí obrdžet nejprve od vlády osvědčení o hygienické bezpečnosti. Stejně jako například v Tunisku, bude povolena maximální obsazenost hotelu na 50 procent.

Ministr cestovního ruchu také oznámil, že bude znovu otevřeno osm archeologických nalezišť – jednat se bude například o pyramidy v Gíze, archeologické muzeum v Káhiře nebo chrámový komplex v Karnaku. Ty byly od března uzavřeny kvůli koronavirové nákaze. Další kulturní památky se budou postupně otevírat. Letos také mělo dojít k otevření nového Vellkého archeologické muzea, bohužel se slavnostní otevření přesune na příští rok.

Egyptská vláda chce do země přilákat více turistů, a tak do konce října eliminovala potřebu přicestovat do země s vízem. Turisté, kteří poletí s leteckými společnostmi EgyptAir nebo Air Cairo získají 20 procent slevy do muzeí a na archeologická naležiště.

Zdroj informací: EgyptAir, MZV
Zdroj foto: Pixabay