Elektrická letadla by mohla být realitou už v roce 2023

Autor:

Letecké společnosti začínají přemýšlet, jak snížit uhlíkovou stopu na planetě a s jedním plánem přišla i společnost Cranfield Aerospace Solutions. Tento týden společnost oznámila, že bedlivě pracují na elektricky poháněném letadle, které by mohlo létat komerčně už za 4 roky na pravidelných linkách ve Velké Británii.

Generální ředitel společnosti v rozhovoru uvedl, že se jedná o velký krok, který usnadní jejich ekologickou dopravní revoluci. Společnost také doufá, že se podaří přeměna devíti-místného stroje Britten-Norman na letadlo s hybridním elektrickým pohonným systémem. Čistě na elektřinu by letadlo mohlo létat kratší vzdálenosti.

Program je financován z grantu britské vlády ve výši 9 milionů liber. Britská společnost není ale jediná, která pracuje na elektrickém letadle. Izraelská letecká společnost uvedla, že mají kupce pro své elektrické letadlo, které vyvíjí. Kupcem by měl být americký dopravce Cape Air. Nezahálí ani letecká společnost Ampaire, která začátkem roku oznámila, že zahájí testování letadel částečně poháněných elektrickým pohonem.

Foto: Britten-Norman
zdroj infor:Cranfield Aerospace Solutions – tisková zpráva