Emiráty, Kapverdy nebo Kuba? Vybrali jsme nejlepší místa, kam vyrazit za teplem

Autor:

Podzimní deštivé počasí úplně vybízí k cestování do exotiky. Kdo by si nechtěl alespoň na týden odpočinout od českého listopadu a vyměnit ho za vyhřáté pláže? Pokud se rozhodnete vyrazit za teplem, nemusí vás to stát celé jmění. Proto přináším pět tipů na dostupnou exotickou dovolenou.

Spojené arabské emiráty

Tato země se stává stále oblíbenější a dostupnější. To, co byl před několika lety téměř nesplnitelný sen, láká víc a víc Čechů. V zimě jsou tu ideální podmínky – teploty mezi 25 a 30 stupni a vyhřáté moře, které svádí ke koupání. Nejnavštěvovanějším městem je Dubaj, kam se lidé jezdí kochat neluxusnějšími hotely, nejvyšší stavbou světa a nakupovat do největších obchodních center. Populární je ale také hlavní město Emirátů Abú Dhabí, kde můžete navštívit největší mešitu na světě, nebo se projet na nejrychlejší horské dráze. Mezi dalšími emiráty, které máte na výběr, je třeba Ras al Khaimah nebo Fujairah, který sousedí s Ománem.

 

Kapverdy

Kapverdské ostrovy, jinak se jim také říká Ostrovy Zeleného mysu, leží v jižním Atlantiku nedaleko afrického pobřeží. Oblíbené se stávají až poslední dobou, proto při jejich návštěvě většinou nečekejte příliš luxusní služby a zábavu pro turisty od rána do večera. Naopak tu máte možnost zažít zemi bez davů lidí a uniformních hotelových komplexů. Cestovatelé se často vydávají hlavně na ostrovy Sal, Boa Vista, Santiago a Fogo. Všechny jsou vulkanického původu, ale jen na posledním jmenovaném se tyčí dodnes aktivní sopka. Od prosince do června tu může foukat silný vítr, je tedy třeba dát si pozor na větší vlny. Přesto je místní podnebí slunečné a vhodné k návštěvě během celého roku.

 

Thajsko

Thajsko je stálicí v destinacích pro zimní exotickou dovolenou. Nejen, že je cenově dostupné, ale také bezpečné a nabízí nepřeberné množství zajímavých míst. Ať už chcete zažít rušný Bangkok, slunit se na jedné z nádherných pláží nebo obdivovat krásu budhistických chrámů, tady se rozhodně nudit nebudete. Pokud se chcete vyhnout davům turistů, zajeďte si třeba na ostrov Koh Tao, který je vyhlášeným místem k potápění, nebo Koh Kood, který hodně zahraničních turistů opomíjí. A jestli nejste úplně plážový typ, vydejte se od Bangkoku na sever, kde se na slonech projedete džunglí a poznáte tradiční život ve vnitrozemí.

 

Kuba

Kdo se chystá na Kubu, má poslední měsíc a půl, než země otevře hranice a zaplaví ji Američané. Kdo ví, zda si Kuba potom zachová svoje výjimečné kouzlo, které má díky své izolaci, nebo „srovná krok“ s okolními ostrovy. Každopádně je země jednou z nejoblíbenějších karibských destinací Čechů, cestovní kanceláře nestíhají vyřizovat objednávky. Krásné písečné pláže, historická Havana a milí místní obyvatelé – to je dost důvodů, proč se na Kubu vydat. Jestli chcete opravdu poznat tamní život a domluvíte se nějak španělsky, doporučuji ubytování v takzvaných casas particulares. Není to nic jiného, než bydlení v soukromí u Kubánců, kteří si tím přivydělávají.

 

Zanzibar

Souostroví skládající se z jižního Zanzibaru a severního ostrova Pemba leží přibližně 40 kilometrů od břehů Tanzanie. Často tedy jeho návštěvu turisté spojují se safari právě v Tanzanii. Na Ostrov koření, jak se mu také přezdívá, lidé jezdí hlavně za bílými plážemi a historií Stone Town, které je na seznamu UNESCO. Projděte se starými uličkami s honosnými arabskými domy a kupte si ručně vyřezávanou dřevěnou sošku na tradičním bazaru. Za zmínku určitě stojí také návštěva nedaleké věznice pro otroky. A když tam budete, proč si nezaplatit Spice Tour, neboli cestu za poznáváním koření. Můžete se na vlastní oči přesvědčit, jak roste hřebíček, muškátový oříšek nebo skořice.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: Invia – tisková zpráva