Eurovíkendy jsou vhodnou variantou celoročních dovolených

Autor:

Nemáte čas ani finance, abyste každý týden trávili pár dní v jiném evropském městě, ale přesto chcete alespoň jednou ročně vyrazit na prodloužený víkend? Odpočinout si od starostí a dětí? Rádi byste poznali odlišné kultury a ochutnali jinou gastronomii? Tak pro vás jsou eurovíkendy jako stvořené.

Dříve si lidé našli více času na všechno, dnes je doba hektická a být offline více jak 24h je téměř nemožné. Doba dovolených se neúprosně zkracuje, a přesto si za to můžeme my sami. Je přeci jen na nás, jakým směrem se bude náš život ubírat. Přeci jen nebylo by úžasné se podívat na všechny ty místa, která vidíte na instagramu a jen zoufale vzdycháte, protože je nejspíš nikdy neuvidíte? A tak vaši touhu zaplácne alespoň fotografie někoho jiného. Není lepšího času na cestovaní, než právě teď.

Pokud jste ze starší generace a tápete nad pojmem eurovíkend, prozradíme vám oč jde. Jedná se o poznávací zájezd v intervalu jednoho až čtyř dnů. Eurovíkendy jsou většinou doporučovány méně zkušeným cestovatelům, kteří nechtějí cestovat na vlastní pěst. Nemusíte se prakticky o nic starat, stačí si jen vybrat z nepřeberného množství destinací, zaplatit a pak už jen toužebně vyhlížet den odjezdu.

Dřív jste se o eurovíkendu mohli podívat do klasických měst jako je Londýn a Paříž, nyní se nabídka eurovíkendů rozrostla na astronomický počet měst. Můžete se podívat prakticky kamkoli vás napadne. Je jedno jestli k víkendu přidáte jen pátek, pondělí nebo i oba dny. Tak i tak je to poměrně dlouhá doba na odpočinek od stresu a skvělý způsob, jak přijít na jiné myšlenky.

Napadá vás, jaké destinace jsou nejoblíbenější? Je to jednoznačně Paříž, město zamilovaných a Londýn. Na příčku oblíbenosti stoupají i města, do kterých se dřív nejezdilo vůbec, přitom jsou to města nádherná, tím jsou například Kodaň, Stockholm, Neapol a Istanbul. Pokud se naopak chcete vykoupat, než nás přivítá zase léto, můžete navštívit třeba Mallorcu. Kdo raději nakupuje, než aby poznával tamější kulturu, měl by se vydat například do Barcelonu nebo Milána.

Na prodloužené víkendy se můžete dopravovat mnoha způsoby, nejčastěji je to autobus nebo letadlo. Samozřejmě, co se týká autobusu, musíte počítat, že několik hodin tam prosedíte. Stravování většinou máte v ceně jen snídani, ale můžete si připlatit i polopenzi. Jediné mínus, které se týká této formy cestování, je takové, že máte málo času na osobní procházky a poznávání dané destinace. Většinou je dopředu stanovený plán, od rána do večera, co vše v daný den uvidíte. Pokud jedete naopak na vlastní pěst, můžete si plánovat co a jak chcete. Avšak pokud nejste náročný cestovatel, tato forma eurovíkendů vám bude vyhovovat a možná, že se tu seznámíte s novými lidmi, kteří se stanou vašimi přáteli. Přeci jen cestování ve dvou je lepší než, když cestujete sami.

Zdroj informací: Invia – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay