Exotika z Prahy letí, Čedok bude s dálkovými lety pokračovat i v létě

Autor:

Na dovolenou do Dominikánské republiky nebo na Zanzibar? Nově i během léta! Češi si oblíbili přímé lety z Prahy, které Čedok nabízí na českém trhu od konce loňského října.

Vyprodané termíny, vysoká obsazenost letadel a tisíce klientů, jež během zimy odcestovaly na svou exotickou dovolenou, potvrdily dlouhodobý trend a zájem po cestování do těchto destinací bez mezipřistání. Čedok proto otevře dálkové spojení z pražského letiště i během letní sezóny. Karibský ráj nebo oblíbený africký ostrov tak mohou čeští turisté prozkoumat znovu od konce června. Charterové lety zajistí na základě nového kontraktu opět letecká společnost LOT Polish Airlines moderním Boeingem 787-9 Dreamliner. Nejstarší česká cestovní kancelář navíc reaguje na velkou poptávku ještě během probíhající sezóny a přidává odlety do Punta Cany i v dubnu.

Poptávka po přímých letech do exotiky roste, nahrává tomu rychlost spojení z Prahy, pohodlí moderního dálkového letadla, široká nabídka hotelů, ale také neměnné vstupní podmínky na Zanzibar i do Dominikánské republiky. Letadla do obou destinací máme během zimní sezóny téměř plně obsazená, proto jdeme zájmu a trendům exotické dovolené naproti a zájezdy do obou destinací nabídneme jednou týdně také v létě. Navíc znovu s oblíbeným letadlem i dopravcem, který nabízí prvotřídní servis. Provoz letů do obou destinací poté volně naváže na další zimní sezónu,“ prozradil novinku Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

„Prodloužení přímých letů z Prahy do exotických destinací je skvělá zpráva pro Letiště Praha a české cestující, kteří podle našeho posledního průzkumu nechtějí letos na cestování šetřit. Část z nich chce svůj rozpočet na dovolenou dokonce zvýšit a pro naprostou většinu z nich patří cestování mezi tři volnočasové aktivity, do kterých budou směřovat největší část svých prostředků,“ okomentoval prodloužení letů společnosti LOT Polish Airlines pro Čedok Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Exkluzivně bude i během léta do Dominikánské republiky a na Zanzibar létat polský národní dopravce LOT Polish Airlines moderním dálkovým letadlem typu Boeing 787-9 Dreamliner pro 294 cestujících. Na palubě klienti nejvíce oceňují pohodlná sedadla s prostorem na nohy, větší okénka, zábavní palubní systém na integrovaných obrazovkách, USB porty pro nabíjení elektronických zařízení, ale také základní hlášení v českém jazyce.

Přímý charterový let do Punta Cany, který bude odlétat z Prahy pět každé pondělí, trvá přibližně deset hodin. Dominikánská republika má aktuálně volné vstupní podmínky a nevyžaduje při příjezdu do země ani očkování, ani testování na Covid-19. Na oblíbený Zanzibar, kam Čechům stačí negativní PCR test a jednoduchá turistická víza, se turisté dostanou vždy v úterý už za  8,5 hodiny letu.

Zdroj informací: Čedok
Zdroj foto: Pixabay