Faerské ostrovy se v dubnu krátce uzavřou turistům

Autor:

Za pár měsíců se na pár dní ostrovy zcela uzavřou a nebudete se na ně moci dostat, tedy až na jeden způsob a tím je, stát se dobrovolníkem při údržbě a vyčištění ostrovů. Již druhý rok po sobě se Faery uzavřou na dva dny, a to na 16. a 17. dubna.

Sto dobrovolníků se vydá napříč ostrovy, aby zrevitalizovali panenskou přírodu a také opravili s místními lidmi turistické atrakce. Přitom je čeká jedinečně strávený čas v přítomnosti tamních obyvatel. Dobrovolníci se budou podílet na opravách tunelů, chodníků a také předtím zaplavených míst, která je třeba nyní vyčistit.

Ředitel společnosti Visit Farao Islands uvedl, že pro ně turisté nejsou jen čísla. Každý rok jsou rádi za každého návštěvníka, avšak nepostrádají odpovědnost vůči komunitě, která na ostrovech žije a nádherné přírodě, která se tu vyskytuje. Jejich cílem je ochrana prostředí a zajištění udržitelného a hlavně odpovědného růstu.

Loňský program „údržby“ byl velmi populární. Přišlo na tisíce žádostí o dobrovolnictví z 25 různých zemí světa. Přijmout se mohlo ale pouze sto lidí, stejně tak tomu bude i v roce 2020. Pokud chcete i vy zkusit své štěstí, pak byste neměli moc dlouho otálet.

Zdroj informací: CNN, Lonely Planet
Zdroj foto: Pixabay