Festival bulharských filmů bude online

Autor:

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů. Podařilo se upravit formát festivalu a přichystat ho pro publikum, které ho může navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky tomu se Festival dostane za hranice Prahy do celého Česka.

V termínu od 18. do 23. 5. 2020 budou mít diváci možnost zhlédnout celkem šest filmů z dílny současných bulharských filmařů. Stačí si vybrat film a pustit si ho online ze svého křesla. FBF je také hodně o atmosféře a možnosti setkání se se zajímavými hosty, chystá se i malé překvapení. Chuť uskutečnit letošní ročník na dálku měli i bulharští filmaři. Proto za svými českými diváky dorazí přímo do jejich obýváků prostřednictvím natočených vzkazů. Každý večer od 19.00 bude na Facebooku k dispozici odkaz na jeden festivalový film. Kromě nových a v České republice doposud nepromítaných snímků se vybrali tři filmy, o které byl velký zájem i během uplynulých ročníků FBF.

12. ročník Festivalu bulharských filmů organizují Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR a Bulharský kulturní institut v Praze. Symbolicky je věnován 100 letům od navázání bulharsko-československých diplomatických vztahů. Akci podpořila cestovní kancelář Alexandria.

Filmy jsou v originálním znění s anglickými titulky a zdarma.

Zdroj informací: Festival bulharských filmů
Zdroj foto: Pixabay