Pikniková sezóna právě začíná

Autor:

Venku začíná být teplo, a tak není nic lepšího, než vyrazit na piknik. Ať už s rodinou, s partou kamarádů a nebo jen se svojí drahou polovičkou. Ostatně piknik je ideální pro rande, když se vám zrovna nechce do kina ani do kavárny, kde je moc lidí. Můžete si jídlo připravit doma a tím ušetříte značné finance, než kdybyste se šli najíst do restaurace. Svým kuchařským umem jistě každému vytřete zrak.

Kam vyrazit

Míst, kam můžete vyrazit piknikovat, je opravdu mnoho. Nejideálnější jsou samozřejmě městské parky, avšak pozor, ať si deku nerozložíte hned vedle tramvajové zastávky, to by nebylo úplně ideální. V Praze jsou to zejména parky jako Stromovka, Grébovka nebo Riegrovy sady. V létě je třeba počítat s větším množstvím lidí. Skvělé místo může být i na Náplavce a nebo na nějaké vyhlídce na město či do údolí. V takových případech máte jistotu, že moc lidí nepotkáte. A co takhle se posadit na břeh řeky? Pokud vlastníte domek, nemusíte vyrážet moc daleko a do ledničky pro osvěžující drink to budete mít pár kroků.

Co si vzít sebou?

Základem pro každý dobrý piknik není piknikový koš, jak by si někdo mohl myslet, ale deka. Nejlépe velká, abyste se na ní všichni vešli a vaše pokrmy taky. Deku si můžete rozložit kdekoli a uznejte sami, že je to pohodlnější než sedět na trávě mezi mravenci. Jako další je to zmiňovaný piknikový koš, pokud ho nemáte poslouží i normální košík nebo obyčejná látková taška. Zapomenout byste krom pokrmů a pití neměli také příbor, ubrousky, talíře a nebo skleničky. Hodí se mít po ruce i pytlík, do kterého dáte odpadky. Pro fajnšmekry se hodí i chladící box. Pro větší pohodlí s sebou můžete vzít i malé polštářky.

Jaké vzít jídlo a pití?

Nejideálnější pokrmy jsou ty jednoduché. Nic mastného, tučného a co se rychle kazí na sluníčku. Doma snadno připravíte sendviče dle svých chutí. Můžete připravit šunkové a nebo třeba s lososem. Do mističky stranou přichystáte čerstvou zeleninu a ovoce. Pro jedince, kteří milují sladké, budou vhodné palačinky. Opět rychlý postup a marmeládu ve skleničce stačí vzít jen sebou. Můžete upéct i koláč nebo buchty, které budou sladkou tečkou za perfektním dnem.

Co se týká pití, přijde za vděk ochucená voda. Nejčastěji se dává do vody máta a citrón, využít můžete i jiné druhy ovoce. Rozhodně vás to osvěží více než například Coca Cola. Hodí se vzít do termosky i čaj nebo kávu. Pokud si chcete dopřát opravdu odpočinek a nebudete pak už řídit, vemte sebou lahev dobrého vína. To už záleží na vaší chuti a životním stylu. K odpolednímu pokecu můžete upéct i jednoduché slané tyčinky. Na tyčinky potřebujete listové těsto, na potření vajíčko a posypete tím, co máte rádi. Pak už jen nakrájíte a dáte dozlatova upéct. Lepší než brambůrky, které nejsou z brambor ne? Dobrý a rychlý je také slaný štrúdl nebo mini pizzy.

Zdroj informací: Vlastní tipy a zkušenosti, Picnic time
Zdroj foto: Pixabay