Filmový maraton s cestovatelskou tématikou

Autor:

Zatímco dřív nebyl čas na sledování čehokoli, teď ho máte naopak až příliš. Podívat se tak můžete na filmy, které vás alespoň přes obrazovku zavedou do dalekých slunečných končin. Tak si udělejte pořádnou nálož popcornu, nalijte si dobré víno a zalezte na gauč. Filmový maraton může začít.

Pod toskánským sluncem

Tragikomické drama o rozvodu a hledání životního štěstí. Dvě kamarádky pošlou Francis na 10 denní cestu po Toskánsku. Francis zpočátku nechce, ale nakonec je to rozhodnutí, kterého nebude nikdy litovat. V zemi pozná znovu chuť do života a rozhodne se zde zůstat. Aby zalepila díru v srdci, z rozmaru si koupí starou polorozpadlou vilu. Tím okamžikem začíná její dobrodužství. Potká mnoho zajímavých lidí, kteří se ji neodmyslitelně zapíšou do života. Film se natáčel v Cortoně a poblíž města Arezzo.

Prázdniny v Římě

Černobílá klasika, která by neměla uniknout nikomu, kdo miluje staré filmy. V hlavní roli samozřejmě Audrey Hepburn jako princezna, která se vydává na tajnou cestu do Říma. Při své cestě potká amerického reportéra, který brzy odhalí její identitu, ale neprozradí ji. Místo toho ji ukáže Řím svýma očima a připraví ji nezapomenutelné zážitky, tak jak se na princeznu patří.

Vražda v Orient Expresu

A tím myslíme původní film z roku 1974. Ostatně film byl natočen podle knihy světoznámé Agathy Christie. V jejích knihách se objevuje ikonický detektiv Hercule Poirot. Celý film se točí okolo záhadné vraždy v luxusním vlaku, který cestuje napříč Evropou až na Dálný východ. Ve filmu je k vidění jugoslávská krajina, ve které zůstane vlak uvězněn kvůli sněhové kalamitě. Nastává čas na vyšetřování…

Anglický pacient

Adaptace knihy Michaela Ondaatje. Příběh je rozdělený na meziválečné období v Egyptě a poválečné období v Itálii. Zajímavostí je, že se film ve skutečnosti natáčel v Tunisku. Film je příběhem velké lásky, ale také velké zrady. Někteří se na něj možná budou muset podívat dvakrát, protože se zde vyskytuje poměrně složitá časová struktura s mnoha flashbacky a trvá déle, než se člověk v příběhu zorientuje.

Sedm let v Tibetu

Skvělou připomínkou, jak cestování může změnit váš život, je právě tento film – podle skutečných událostí. Vypráví o příběhu rakouského horolezce, který chtěl spolu se svým přítelem dobýt nejvyšší vrchol Himalájí, avšak byl v Indii zajat a poslán do vězeňského tábora. Život, který kdysi žil, už neměl smysl. Brzy po útěku z tábora se setká s mladým Dalajlámou a stane se jeho učedníkem.

Vzhůru do oblak

Nesmíme zapomenout ani na milovníky animovaných filmů. Ve filmu můžete vidět přírodu Jižní Ameriky z jiného a zcela jedinečného úhlu. Ostatně 78 letý stařík, který si na svůj dům přidělal balóny, aby se konečně vydal na své dobrodružství, je sám o sobě pozoruhodný. Na svém dobrodružství nebude sám. Ostatně, ve dvou se to vždycky lépe táhne. Z filmu si každý odnese to své, ale zejména myšlenku, že někdy se opravdu nevyplatí čekat a odkládat věci na jindy, možná by pak mohlo být už pozdě.

Zdroj informací: Lonely Planet, vlastní zkušenost
Zdroj foto: Pixabay