Francouzská policie bude jezdit vozy Peugeot 5008

Autor:

Francouzské Ministerstvo vnitra rozhodlo, že flotily francouzské policie a četnictva budou tvořit vozy Peugeot 5008. Ve specifikaci výběrového řízení byl uveden požadavek vybavit pořádkové síly vozidlem nejvyšší kvality, který se vyrábí ve Francii. Po vyhodnocení výběrového řízení zadaly útvary Ministerstva vnitra objednávku na 1 263 vozů Peugeot 5008.

Všechna tato vozidla vyrobí továrny skupiny PSA v Sochaux a v Rennes, úprava vozů na specifické potřeby policie proběhne ve výrobním závodě v Poissy. Peugeot 5008 bude do listopadu 2022 uveden mezi velkými SUV na seznamu zakázek ministerstva vnitra. 1 263 vozidel, které Ministerstvo vnitra objednalo pro policii a četnictvo, má jedinečnou konfiguraci:

Verze Active Business PureTech 130; 5 míst (2 další možná místa jsou vyhrazena pro zabudování elektronických přístrojů souvisejících s prací bezpečnostních složek); Odstín Šedá Artense pro policii / Modrá Célèbes a Modrá
Bourrasque pro národní četnictvo; Sítotisk s logy „POLICE“ a „GENDARMERIE NATIONALE“; Úpravy odpovídající potřebám jednotlivých složek: rampy se světly na střeše, atd.

Přestavby se budou provádět v dílnách závodu skupiny PSA v Poissy. Dodávky vozů již začaly a budou probíhat do konce prosince.

Foto a zdroj: Peugeot – tisková zpráva