DS Automobiles a Techeetah jsou připraveny získat třetí dvojitý titul

Autor:

Zástupci DS Automobiles a jeho partnerského týmu Techeetah potvrdili v pařížském studiu nedaleko versailleského sídla společnosti svou další účast ve Formuli E a svou touhu pokračovat v sérii dvojnásobných vítězství, tentokrát v sedmé sezóně šampionátu, který bude v lednu 2021 prvním mistrovstvím světa FIA Formule E. Po rekordní šesté sezóně zakončené dvojnásobným titulem udělá tým vše pro to, aby si zajistil další úspěchy. Jak bylo oznámeno, sezonu zahájí DS E-Tense FE20, vítězný monopost z předchozí sezony, protože to šampionát spolu s dalšími možnostmi kvůli pandemii COVID-19 povoluje.

Mark Preston, šéf týmu DS Techeetah

“Letošní sezóna byla úžasná! Odnášíme si nádherné vzpomínky, ale navzdory hrdosti a radosti už tým hledí dopředu a má plno práce s přípravou na sedmou sezónu. Vzhledem k výsledkům předchozích dvou sezón nemůžeme usilovat o nic menšího než o double, tentokrát vítězstvím v prvním světovém šampionátu Formule E.

Chtěl bych při této příležitosti poděkovat partnerům, kteří nás od začátku podporovali, a srdečně přivítat ty, kteří se k nám právě připojili pro nadcházející sezónu. Naši partneři hrají v týmu stěžejní roli, a to jak technicky, tak finančně. Naším společným cílem je neustále se zlepšovat a být nejlepší v tom, co děláme. Tato vítězná mentalita je pro nás klíčová, odráží všechna naše rozhodnutí a rezonuje s našimi partnery, dodavateli, naším týmem a veřejností. Motivuje nás to pro sedmou sérii. Cítíme velkou podporu a sílu v tom, jak se všichni naplno do přípravy zapojují.“

Xavier Mestelan Pinon, ředitel DS Performance

“Letošní sedmá sezóna je pro nás novou výzvou, ale náš cíl zůstává stejný: bojovat o vítězství a o tituly! Kvůli epidemii COVID-19 se změnila pravidla pro hnací ústrojí. Standardně musíme mít každou sezónu schváleno nové auto, ale letos máme možnost to odložit až na konec šampionátu 2021. V DS Performance jsme se vzhledem k našim vynikajícím výsledkům rozhodli spustit dva programy současně. Za prvé, výrazně předěláme vítězný vůz minulé sezóny DS-Tense FE20, abychom šampionát 2021 zahájili s mimořádně spolehlivým a ještě výkonnějším vozem. Za druhé souběžně připravujeme nové auto, které bude debutovat na E-Prix v Římě, po první třetině sezóny.“

Béatrice Foucher, generální ředitelka DS Automobiles

“Společnost DS Automobiles se zapsala do historie Formule E novým dvojitým titulem, který získala v 6. sezóně v konkurenci velkých jmen automobilového průmyslu. Díky všem, kdo pracují na tomto inovativním programu, jsme se stali měřítkem v této 100% elektrické soutěži. Jsem hrdá na fantastické výsledky našeho týmu a našich jezdců a vděčná za plné nasazení týmů DS a samozřejmě se těším na brzké zahájení sezony 2021.

Do Formule E jsme se v roce 2015 zapojili jako první prémiový výrobce. Formule E je jednou z nejzajímavějších forem motorsportu na světě a stala se prvním sportem na světě, kterému bylo v roce 2020 uděleno osvědčení nulových emisí uhlíku.

Formule E se navíc už svou podstatou zavázala k elektrifikaci a neexistuje žádná jiná oblast, do které bychom se zapojili radši, protože elektrifikace je jádrem strategie DS. Celá nabídka vozů DS je elektrifikována, zahrnuje i plně elektrický DS 3 CROSSBACK E-Tense a plug-in hybridní DS 7 Crossback E-Tense. Naše vlajková loď, plug-in hybrid DS 9 s výkonem 360 k, se má brzy objevit na trhu. V tomto segmentu vidíme skutečný zájem, 33 % prodaných vozů v Evropě v tomto roce bylo elektrifikovaných. To nám umožnilo dosáhnout výjimečných výsledků: ke konci září 2020 jsme měli nejnižší hodnoty CO2 na trhu, a to pouhých 81 g/km.“

Antonio Félix da Costa, úřadující šampion Formule E ABB FIA

„Můj první titul ve Formuli E ve mně probudil ještě větší touhu vyhrát další. Společně s Jean-Éricem Vergnem a všemi ostatními jezdci Formule E, kteří nám dávají pořádně zabrat, budeme tuhle sezónu bezpochyby tvrdě bojovat a já se už nemůžu dočkat. Chceme tenhle první titul mistra světa získat a uděláme pro to vše, co je v našich silách. Vždycky jsem říkal, že auta, která vypadají rychle, taky rychlá jsou, a podívejte se na to naše letošní!

Jean-Éric Vergne, dvojnásobný šampion Formule E ABB FIA

„Od nástupu do stáje DS Techeetah jsem na vlastní oči viděl, jak se tým neustále zlepšuje. Naše výsledky v šesté sérii prokázaly naši konkurenceschopnost a moc se těším, až ukážeme, co jsme si připravili pro 7. sezónu. Pořád se snažíme zdokonalovat a přicházet s novými věcmi, zlepšovat sebe, svůj přístup, a především svou dlouhodobou vizi, která je nejdůležitější. Tým odvedl neuvěřitelnou práci. Těším se na testy ve Valencii před prvním závodem sezony, který se pojede v lednu v Santiagu.“

DS Techeetah se v současné chvíli připravuje na oficiální testovací jízdy Formule E ve Valencii ve Španělsku, které proběhnou od 28. listopadu do 1. prosince, a poté budou auta odeslána do Santiaga de Chile, kde 16. ledna 2021 odstartuje první závod 7. sezóny.

Foto a zdroj: DS – tisková zpráva