Golf už není jen pro bohaté. Začít hrát může každý i bez členství v klubu

Autor:

Po desetiletí byl golf spojován s elitou a bohatými vrstvami, což utvrzovalo představu, že zůstává sportem výhradně pro vyšší vrstvy.

Časy se ale mění a golf se postupně zbavuje své exkluzivity a otevírá dveře širšímu okruhu nadšenců. V tomto článku prozkoumáme vyvíjející se golfové prostředí, pronikneme do problematiky vybavení potřebného pro začátečníky, pochopíme roli fittera a projdeme si dilema členství na golfovém hřišti. V dalším článku zjistíte, co si budete muset koupit, abyste získali základní vybavení golfisty.

Prolomení stereotypu

Pověst golfu jako sportu pro pár privilegovaných není zcela neopodstatněná. Historicky vyžadoval značné finanční investice, a to jak do vybavení, tak do členských příspěvků. V posledních letech se však projevuje soustředěná snaha učinit golf přístupnějším a cenově dostupnějším. Golf je čistý a elegantní sport, který s sebou nese své kouzlo. Tento sport je znám svou precizností a zdvořilostí, která se projevuje v základním pravidlu golfové etikety. Ať už jste profesionální hráč nebo amatér, golf nabízí jedinečný způsob trávení času, kdy si můžete užít sportovní výzvu bez většího fyzického namáhání. Možná právě proto se popularita golfu stále více zvětšuje.

Golf je skvělý sport pro všechny věkové kategorie a nabízí možnosti pro zábavu i relaxaci. Například golfové hřiště v Praze na Černém Mostě je ideální i pro děti, které se mohou naučit základy golfu a zažít radost ze hry. Hřiště v Hostivaři pak přináší skvělou atmosféru a možnost si po hře vychutnat drink v klubové restauraci. „Co se týče oblečení, golf je sport, při kterém budete vypadat skvěle. Golfisté se oblékají elegantně a stylově, ať už jde o tradiční golfové oblečení nebo moderní varianty. Takže nejenže můžete prožít skvělý sportovní zážitek, ale také se při tom cítit dobře a vkusně,“ doplňuje Sára Kubelková, CEO společnosti TeeTime.

Členství dávno není jediná cesta  

Jedním z častých omylů je, že golfisté musí být členy golfového hřiště, aby si mohli užívat hru. Členství v klubu má sice své výhody, jako je přístup k exkluzivnímu zázemí a přednostní čas na odpališti, ale není podmínkou pro hraní golfu. Většina hřišť nabízí možnost placených vstupů nebo vstupů pro hosty, které umožňují nečlenům klubu odpálit si a užít si golfové prostředí. Tato flexibilita umožňuje začátečníkům prozkoumat různá hřiště, aniž by se museli zavazovat k dlouhodobému členství. Můžete se spojit s profesionálním trenérem, který vám pomůže zdokonalit vaši techniku a poradit s herní strategií. Pokud si chcete jen potrénovat své odpaly, můžete využít možností driving range, kde si můžete zahrát na cvičném hřišti.

Hledání místa pro trénink golfových dovedností nemusí být drahé. Jak již bylo zmíněno, hledejte ve svém okolí driving range, městská golfová hřiště nebo veřejná zařízení, která nabízejí cenově dostupné možnosti tréninku. Tato místa mají často zvýhodněné ceny za cvičné kbelíky s míčky, zpravidla neplatíte hodinové sazby, ale pouze zapůjčení míčků a hole, což vyjde na 250 – 300 Kč. Využijte tato zařízení k práci na svém švihu, nácviku odpalů a získání důvěry ve své schopnosti, aniž byste zatížili svou peněženku.

Orientace ve vybavení s pomocí fittera

Vstup do golfového obchodu může být skličující, protože je zde mnoho možností a odborného názvosloví. Zde přichází ke slovu fitter. Profesionální fitter vás provede procesem výběru holí, které vyhovují vašemu švihu, výšce a postavě. Analyzuje faktory, jako je flexe shaftu, design hlavy hole a velikost gripu, aby optimalizoval výkon a zvýšil pohodlí při hře. Přestože jsou fitteři cenní zejména pro zkušené hráče, kteří ladí svou hru, mohou poskytnout cenné poznatky a pomoc také začátečníkům, kteří chtějí začít svou golfovou cestu správně.

Zdroj informací: TeeTime
Foto: Pixabay