Indie je z nejhoršího venku, znovu začala vydávat turistická víza

Autor:

V současnosti je celkem nejistá doba pro všechny, avšak Indie se řadí k státům, které potřebují trochu nakopnout cestovní ruch. Po více než roce se tak otevřely hranice pro zahraniční turisty.

Od března 2020, kdy se země před světem uzavřela, uběhlo už neuvěřitelné množství měsíců a leccos se změnilo. Nicméně nově si tak budete moci naplánovat dovolenou právě v Indii, která všechny návštěvníky vřele vítá. Pro české občany, kteří nejsou očkování, platí 7denní karanténa a dva negativní PCR testy (1. den a 8. den). Pokud se jedná o očkovaného, tak ten do karantény nastoupit nemusí. Ale oba musí ještě před odletem s negativním výsledkem testu (max. 72 hodin) vyplnit prohlášení o zdravotním stavu, ze kterého se vygeneruje unikátní kód. Pozor si dejte na cestu zpět a ověřte si podmínky návratu na stránkách Ministerstva zahraničních věcí. Indické Ministerstvo vnitra se nechalo slyšet, že má v plánu udělit přes půl milionu elektronických víz.

Je nutné, aby návštěvníci ze zahraničí dodržovali platná koronavirová pravidla. To znamená udržování dvoumetrové vzdálenosti, nošení roušek/respirátorů a dezinfekce rukou. Za porušení pravidel je nutné počítat s pokutou. Pokud totiž chce člověk něco změnit, musí začít především u sebe.

Koronavirová situace v zemi je nyní celkem příznivá. Ačkoli to byla právě Indie, kterou na začátku letošního roku masivně zasáhla vlna varianty Delta. Nebylo tak ojedinělé, že denně přibylo i 400 tisíc pozitivních případů (teď je to průměrně 15 tisíc). Naštěstí tamním obyvatelům není situace lhostejná, a tak i díky uvědomění stoupá míra proočkovanosti a nárůst nově pozitivních zpomaluje. V současné době je plně naočkováno přes 370 miliónů lidí z 1,4 miliardy obyvatel.

Zdroj info: Lonely Planet
Zdroj foto: Pixabay