Itálii se vyplatí navštívit. Jeden z regionů totiž proplácí celou cestu

Autor:

Koupit si dům v Itálii doslova za hubičku je stará známá věc, nově ale přišel region Friuli Venezia Giulia s ještě větším lákadlem pro turisty.

Terst, hlavní město regionu, byl ostatně domovem i pro známé spisovatele jako je James Joyce nebo Ernest Hemingway. Nyní nastala ideální příležitost i pro vás, abyste si region a jeho města prozkoumali. Kdo se totiž sem vydá vlakem odkudkoli z Itálie, tomu bude proplacena celá cesta. Navíc získá městskou kartu, která opravňuje k návštěvě muzeí zdarma, cestování veřejnou dopravou bez poplatku a další zajímavé slevy.

Asi vás také napadne, že to nemůže být jen tak! Není v tom však žádný chyták, pouze stačí, abyste v regionu setrvali dvě a více nocí. Pro uplatnění výše zmíněných výhod se musíte ubytovat v hotelu, který je součástí inciativy agentury pro cestovní ruch v regionu. Nabídka bude platná do 31. května příštího roku. Snad to do regionu přinese více turistů, po pandemii by to bylo rozhodně žádoucí.

Pro splnění všech podmínek je nutné si rezervovat balíček, který obsahuje jak ubytování, tak i zpáteční jízdenku. Nutné je rovněž přijet vlakem na nádraží do Terstu, Udine, do letoviska Grado nebo Lignano Sabbiadoro.

Zdroj informací: Promo Turismo FVG, Lonely Planet
Foto: Pixabay