Jak se sbalit do jednoho kufru a neplatit na letišti zbytečně peníze navíc

Autor:

Buďme upřímní. V porovnání mezi oběma pohlavími jsou to právě ženy, které jsou schopné svůj kufr sbalit doslova k prasknutí a ještě si stěžovat, že se jim tam nic nevejde a budou muset doplácet peníze na letišti. Co už. Pánové, máte to holt jednoduší, stačí vám jedno triko, jedny spodky a jede se. Pro ty náročnější jsme sepsali pár jednoduchých pravidel, jak se sbalit, abyste do kufru dostali všechno potřebné a nepřišli při tom o nervy.

Než se pustíte do balení, je dobré si uvědomit na jak dlouho a kam jedete, jaký je váš účel cesty, dle těchto informací si určíte velikost vašeho zavazadla. Pokud jede na hory, lodičky si pro jistotu nechte doma.

Jako první si připravíme seznam věcí, které potřebujeme s sebou. Seznam je šikovná věc, neboť si můžete postupně odškrtávat věci, které už jste si připravili a které ještě ne. Eliminujete tak situaci, že na něco zapomenete. Taková nabíječka na mobil by vám doma nebyla moc platná.

Teď když máte seznam napsaný, si dané věci připravíme, a to nejlépe na nějakou volnou plochu, třeba postel, aby byli pěkně u sebe. Vy pak uvidíte, jak jsou věci velké a jakým způsobem je bude nutné skládat do kufru. Je dobré, aby váš kufr při naplnění nebyl příliš přecpaný –  z prostého důvodu. Očekává se, že si ze svých cest přivezete i něco navíc.

Balení by mělo být systematické a hlavně probíhat postupně. Nikdy do kufru necpěte věci jen tak ledabyle a to ze dvou důvodů. První je ten, že si zbytečně zaberete místo, kam by se šikovným složeným vešlo o tři věci víc. Druhý důvod je takový, že věci by mohly být zmačkané. Abyste se vyhnuli mačkání věci, buď přehněte oblečení jednou anebo vůbec, to se týká hodně mačkavého materiálu, například skládaných sukní. Dále trička navrstvěte na sebe a stočte do ruličky anebo přeložte na půl, sklad nebude pak tak výrazný.

A teď už se vrhneme opravdu na balení. Do spodu vždy ukládáme těžké věci, jako jsou kabelky a boty. Na to přijde další vrstva a to tvrdých věcí, sem patří zejména kalhoty a mikiny. Prostory v bocích a v mezerách zaplníme nemačkavými a měkkými věcmi. Jsou to hlavně ponožky, spodní prádlo anebo také různé doplňky jako jsou čelenky, šátky apod. Na nejvrchnější vrstvu pokládáme vždy šaty a halenky.

Tak, oblečení bychom měli zabalené, ale ještě zbývá kosmetika. Je dobré si koupit nějakou taštičku na vaše přípravky, neboť nikdy nevíte, jestli vám něco nevyteče. Ostatně ani obsluha na letišti se ke kufrům nechová zrovna ukázkově. Taštička by měla být nejlépe z takového materiálu, který neprosákne. Takže milé dámy, nedívejte se na vzhled, ale hlavně na funkčnost a praktičnost takové taštičky. Pokud budete cestovat letecky, měli byste si tuto kosmetiku sbalit do příručního zavazadla a nezapomenout, že obsah lahviček smí být maximálně 100 mililitrů. Každou lahvičku nezapomeňte uzavřít do průhledného pytlíku. Pytlíky jsou také k dostání přímo na letišti. Dále pak v příručním zavazadle smí být maximálně 1 litr tekutin. Nezabírejte si zbytečně místo věcmi, které se dají snadno koupit i na místě vašeho výletu.

A nakonec abyste se vyhnuli problémům na letišti, vždy si předem zjistěte, jaké váhové limity kufru má daná letecká společnosti se kterou poletíte.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: vlastní zkušenost, Forbse, A Cup of Style