Jak zabavit děti na podzim

Autor:

Podzim je tu a s ním i více deštivých dnů, které se často stávají předmětem diskuzí týkajících se plánování volného času.

Čokoládový výlet

V případě nečasu můžete o víkendu vyrazit třeba na sladkou exkurzi do Čokoládového zážitkového centra Chocotopia v Průhonicích u Prahy. Zatímco se ponoříte do historie výroby čokolády a v místní kavárničce ochutnáte bájný Májský kakaový nápoj, vaše děti si na jednom z workshopů mohou vyrobit vlastní tabulku čokolády. Připojit se k nim můžete i vy. Po boku zkušených chocolatiérů si osvojíte i výrobu složitějších lahůdek, jako jsou třeba pralinky nebo čokoládové lanýže.

Pro milovníky vody

Pokud chcete vaše děti místo čoko dopingu spíše unavit, vezměte je na celý den do Vodního světa v Kolíně. Děti se vyřádí na skluzavkách a tobogánu, zatímco vy si můžete dát drink v mokrém baru, zajít si do páry nebo dát pár svižných temp ve velkém bazénu. Na ty nejmenší děti čeká dětský bazének a brouzdaliště s teplotou vody 31 °C.

Kdo si hraje, nezlobí

Pokud preferujete “suchou” zábavu, máme pro vás ještě jeden tip. Vyražte s dětmi na Moravu do Valašského Meziříčí, kde mají třípatrový dům plný her a poznání. V rámci interaktivní výstavy Evropou křížem krážem můžete s vašimi dětmi formou zábavných her probádat náš kontinent. Kromě znalostí prověříte u her také hbitost, postřeh a taktiku. Pomyslného bobříka odvahy si děti vyslouží zdoláním krtkova labyrintu s baterkou v ruce. Vizuální zážitek vás čeká v expozici Kdo neviděl, neuvěří!, která je plná optických klamů a iluzí. K odpočinku lze využít kavárnu, kde si u kávy můžete rozlousknout jeden z hlavolamů nebo se pustit do nějaké z deskových her.

Zdroj info: Skvělé Česko, Kudy z nudy
Zdroj foto: Pixabay