Japonsko zruší částečně zákaz cestování, s dovolenou ještě ale vyčkejte

Autor:

Země zapadajícího slunce se chystá možná v průběhu roku zrušit zákaz, který zabraňuje přicestovat zahraničním turistům z celého světa. S dovolenou to ale nebude ještě tak jednoduché, s plánováním tedy vyčkejte.

Zpět do Japonska se mohou vrátit pouze cestující za účelem obchodu nebo studia. Dále ti, kteří mají platné dlouhodobé vízum k pobytu. Turistických cest se to tedy zatím netýká a cestovatelé si budou muset ještě počkat. Ve své podstatě ale z toho vyplývá, že se nekonají žádné novinky v rozvolnění, ačkoli to japonská vláda tak prezentuje.

V zemi se uvolňují pravidla a zmírňuje přístup k pandemii. Nicméně vydávání víz je stále v omezeném procesu a bezvízový styk je pozastaven. Turisté si ale nemusí doufat, jejich čas brzy přijde, neboť tamní vláda má v plánu s rozvolňováním pokračovat v podobném stylu jako ostatní země světa. Bohužel toto vše bylo vyřčeno bez bližšího data, a tak na otázku, kdy budou moci turisté zavítat zpět do Japonska, nezná zatím nikdo odpověď. Vše závisí na tom, jak se vyvine situace s pandemií.

Japonsko se světu uzavřelo před dvěma lety. Od začátku pandemie se zde nakazilo 7 milionů obyvatel a z toho zemřelo 29 tisíc lidí. Současný stav je takový, že denně přibývá zhruba 56 tisíc nakažených. Nejhorší byla situace v lednu, kdy počet nakažených dosahoval denně i 100 tisíc.

Zdroj informací: Lonely Planet; Wikipedie
Zdroj foto: Pixabay