Máme pro vás tipy, kam si můžete zajít zabruslit v Praze

Autor:

Právě nastalo všemi oblíbené období zimních radovánek. Ať už jste příznivci spíše pasivních sportů jako je třeba stavění sněhuláka, nebo bobování. Můžete vyzkoušet i něco nového. Zimní bruslení se stává stále větším hitem a v Praze nebudete mít o ledové plochy nouzi! Bruslit se dá jak na střeše obchodních domů, tak i venku. Pokud nevlastníte žádné brusle, nemusíte se bát, na místě si za pár korun můžete brusle půjčit.

Pojďme se společně podívat na to, kam můžete přes týden ale i o víkendu vyrazit, ať už s rodinou nebo sami.

Nejznámějším klužištěm v Praze je to na Františku. Ledová plocha se rozkádá na 40 x 20 metrů. Bruslit se začíná koncem listropadu a končí se většinou na začátku března. Brusle se zapůjčují za 50Kč s vratnou zálohou 500Kč. Otevřeno bývá každý den. Vstupné je za 70 korun pro dospělého a 40 korun pro dítě. Pokud se náhodou při pádu zraníte, hned za rohem se nachází nemocnice.

Trochu vyšší vstupné vás bude čekat na ledové ploše pod Žižkovskou věží, vyjde na 100 korun. Bruslí se zde denně od 9 do 21 hodin. Klužiště je otevřené od prvního prosince. Posilnit se můžete v blízké restauraci Miminoo. Dále si můžete od 17. prosince přijít zabruslit do Karlínských kasáren. Bruslit se zde bude od pondělí do čtvrtka od 13 do 19 hodin. V pátek si zabruslíte o hodinu déle a o víkendu nejdéle, začíná se už od 9 ráno. Děti do 150 cm mají vstup zdarma. Vyšší děti zaplatí 40 korun a dospěláci to mají za 50 korun. O víkendu se můžete těšit i na dorpovodný program. U kluziště vás samozřejmě také čeká občerstvení.

Populární bývá i kluziště na Letné. Kluziště je zprovozněno od začátku prosince a nachází se naproti fotbalovému stadionu Sparta. Plocha kluziště činí 40 metrů na 15 metrů a naleznete zde i velkokapacitní vytápěný stan, kde si můžete dát něco dobrého na zub nebo se rozehřát u dobrého svařáku. Nachází se ze i půjčovna bruslí a ochranných prostředků, stejně tak toalety. Letná má určitě jednu obrovskou výhodu v tom, že na vás čeká zdarma škola bruslení jak pro malé, tak i proty velké. Dalším plusem je to, že vstup na ledovou plochu je zdarma. Potěší i víkendový doprovodný program. Otevřeno mají každý den od 9 do 21 hodin.

Další plocha, která na vás čeká zadarmo, je ta na Ovocném trhu v samotném centrum Prahy. Hned vedle Stavovského divadla naleznete plochu o 30 metrů x  14 metrů. Bruslit zde můžete od 10 do 21 hodin.

Pokud neradi bruslíte ve venkovních prostorách, máme pro vás i tipy na stadiony, kde je povoleno bruslení pro veřejnost. Například v Ice Areně Letňany můžete bruslit celý rok. Otevřeno pro veřejnost je v pondělí, ve čtvrtek a o víkendu. Vstupné je pak pro dospělého za 80 Korun a pro špunty za 40 korun. Než vyrazíte bruslit podívejte se na jejich webové stránky, každý týden se totiž liší otevírací doba.

Letos byl otevřen také nový Icerink ve Střašnicích. Areál je moderní, nabízí dvě ledové plochy, takže se vyblbne každý z vás. Zabruslit si můžete jak ráno tak i večer každý den. Vstupné je 120 korun. Pokud máte čas jen o víkendu, vydejte se na stadion na Nikolajce na Praze 5. Bruslit můžete v sobotu i neděli od 14 do 16 hodin. Stadion pořádá kurzy ledního hokeje a krasobruslení. Za vstup zaplatíte 40 korun a vaše ratolesti 30 korun. Bruslit můžete až do poloviny března.

V ZŠ Hvězda na Praze 6 můžete navštívit obrovský stadion o rozměrech 60 metrů na 30 metrů. Vstup stojí sto korun. Bruslit můžete přijít jen o víkendu v čase 18:30 až 20:30 v sobotu a v 17:30 až 19:30 v neděli. Každou neděli se tradičně koná škola bruslení v čase 16:15 až 17:15 zúčastnit se může každý. V úterý od 8:30 až 9:45 je pořádáno bruslení pro seniory za symbolických 20 korun.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: vlastní zkušenost, Veřejné bruslení, Kudy z nudy