Kam vyrazit na cyklovýlet ve Zlínském kraji

Autor:

Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.

Zlínsko a Luhačovicko leží ve Zlínském kraji na východě Moravy v krásné krajině, která není přeplněná davy turistů. Obě města jsou od sebe vzdálená půl hodinky jízdy autem a kolem dokola se nachází spousta neprobádaných míst a hezkých cyklotras.

Zlínská cykloturistika – za architekturou i na výhledy

Zlín je výjimečný v tom, že je obklopen lesy a loukami, které slibují parádní trasy pro kola. Rozhodněte se sami, jestli dáte přednost horskému kolu a projedete si paseky kolem města, podíváte se do Vizovic, zajedete do cykloparku, nebo jestli raději poznáte okolí na kole silničním. Ze Zlína je to také jen kousek do Otrokovic a odtud k Baťovu kanálu, kolem kterého vedou příjemné cyklostezky.

Baťovský Zlín má navíc neopakovatelnou atmosféru, jakou v jiném městě nenajdete. Bývalý tovární areál z červených cihel ožívá ruchem kaváren, bister, galerií a muzeí, v centru města jsou krásně zrekonstruované parky, které přímo vybízí k letnímu lenošení, nad městem v noci září architektonický skvost Památníku Tomáše Bati. Po projížďce na kole si tak můžete zajít za kulturou, projet se pojízdnou kanceláří ve výtahu nebo si prostě jen tak vychutnat čilý prázdninový ruch města.

Luhačovice – z kola přímo do wellness

Jestli dáváte přednost klidnějším místům, možná se vám bude víc líbit v lázeňských Luhačovicích. Jejich kouzlo je vetknuté do subtilních dřevěných staveb Dušana Jurkoviče, najdete tu desítky skvělých lázeňských a wellness hotelů, vil a penzionů. Kolem Luhačovic je vyznačeno hned několik cyklotras, takže si můžete vybrat, jestli se chcete projet Malým lázeňským okruhem, dát si do těla na Velkém lázeňském okruhu, poznat krajinu na Jižních toulkách Luhačovským Zálesím nebo si zajet na kávu a do Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě.

Místní kopečky dokáží unavit, takže doporučujeme vybrat si takové ubytování, kde na vás večer bude čekat bazén s výhledem na přehradu, meditační jurta nebo terasa s vířivkami. I takové v Luhačovicích mají.

Objevte Valašské Klobucko nebo Vizovice

Zlínsko a Luhačovicko ovšem zahrnuje také oblast Vizovic, Otrokovic nebo Valašských Klobouk. A to je skvělá zpráva pro ty, kdo rádi objevují české hory na kole. Z Otrokovic je to jen pár kilometrů do blízkých Chřibů, Vizovice obklopují Vizovické vrchy a Valašské Klobucko je zase typické nádhernou krajinou Bílých Karpat.

Zdroj informací: Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko
Zdroj foto: Pixabay