Maďarské kynuté těsto zná snad každý. Kromě domácí výroby je těžké najít místo, kde by dělali dobrý a třeba i levný.
Každoročně se tak těšíme na vánoční trhy, až si pochoutku zase dáme. Bohužel za cenu, která produktu spíše neodpovídá. Při posledních trzích, které jsme navštívili v Praze, jsme byli docela překvapeni porcí. Langoš se zde prodával za 120 korun a více, ale velikostí odpovídal spíše malému talířku. Zatímco například v Českých Budějovicích byl langoš obrovský, porci jsme pomalu ve třech nemohli sníst. Záleží tedy na místě a výrobci.
Pokud si však chcete pochutnat na langoši i mimo zimní sezonu, pak pro vás máme tip. Dlouhodobě totiž jezdíme do Nového Strašecí, kde se nachází malé bistro Domácí langoše. Velmi milá paní zde připravuje hned několik maďarských pochutin za opravdu lidové ceny. Je pravda, že vlivem zdražování se zvedla cena, ale jen o pár korun.
Naposledy jsme místo navštívili na letošní svátek zamilovaných. Dva langoše s česnekem, sýrem, kečupem a já si dala navíc ještě tatarku, nás vyšli na 152 korun! Protože nám u paní chutná, necháváme vždy pár korun navíc, byla by totiž škoda o tento klenot v Česku přijít. Navíc k prodeji je i pití, například balená menší voda vyjde na 15 korun a káva na 30 korun.
Langoše nejsou mastné a můžete si říct, zda chcete více nebo méně utřeného česneku. Prostor bistra je sice malinký, ale vždy si zde sedneme. Paní, která langoše prodává se také vždy zeptá, zda nám chutnalo. Za nás místo doporučujeme všemi deseti.
Zdroj informací: Autorský text, zkušenosti autorky textu
Foto: Michaela Rubešová