Karibská stát je jednou ze zemí bez nutnosti testu nebo karantény

Autor:

Foto: Pixabay

Pokud hledáte místo, kam vyrazit na letní dovolenou bez zbytečného navýšení ceny zájezdu kvůli PCR testům, pak můžete zvolit pro svou cestu třeba Dominikánskou republiku.

Jediní, koho se opatření na nutnost karantény týká, budou cestující, kteří přiletí s pozitivním testem a nebo se u nich vyskytnou příznaky koronaviru. Na letištích a v přístavech se stále bude měřit teplota a bude probíhat namátková kontrola. Samozřejmě je nutné dodržovat hygienická opatření – dezinfikování rukou a roušky (ty se nemusí nosit na pláži).

Ještě než lidé vyrazí do této země, je nutné vyplnit elektronický formulář. Ten je jakousi kombinací zdravotního, celního a mezinárodního prohlášení pro cestující. Pokud se najdou zájemci z řad turistů, mohou se nechat otestovat buď zadarmo nebo za malý poplatek na vybraných hotelech. Čehož mohou využít právě turisté, kteří se vrací do rodné země, která vyžaduje negativní PCR test.

V zemi jsou stále platná některá opatření. Do 16. května platí zákaz vycházení od 22h do 5h – v pondělí až pátek a o víkendu pak stejné opatření už od 21h. Před cestou by si lidé měli vždy zkontrolovat platné pokyny dané země, vzhledem k tomu, že se mohou často měnit během jednoho týdne. Tak ať víte, do čeho jdete.

Pro návrat z Dominikány je nutné pro české občany prokázat se na letišti negativním testem (antigen nebo PCR) a také podstoupit ještě pětidenní karanténu a poté podstoupit PCR test na vlastní náklady.

Zdroj informací: MZV
Zdroj foto: Pixabay