Kompaktní SUV Tivoli Grand dorazilo na český trh

Autor:

Portfolio značky se rozšiřuje. Na český trh vstupuje nový model korejské automobilky SsangYong. Jedná se o rodinné kombi Tivoli Grand.

Koncept modelu není zas tak nový, protože vychází z modelu, který na evropském trhu byl mezi léty 2016 a 2019. V té době se auto prodávalo jako model XLV. Nový model si tak z toho předchozího bere základ, zároveň ale dostává výrazný facelift a samozřejmě i nové jméno. Pod kapotou vozu se bude nacházet benzínový agregát 1.5 T-GDI s výkonem 163 koní.

Foto: SsangYong – Tivoli Grand

Největší předností auta je skvělý poměr cena a užitná hodnota, protože základní velikost zavazadlového prostoru je 720 litrů, což je hodnota, kterou jen tak někdo z konkurence nemůže nabídnout. Po složení zádní řady se prostor rozšíří až na 1440 litrů. Vůz tak ocení všichni, kteří někdy budou potřebovat přepravit rozměrnější zavazadla nebo předměty. Případně sbalit rodinu na dlouhou dovolenou nebo na časté cesty na chalupu.

Dalším pozitivem pro některé zákazníky bude i cena, která startuje pod půl milionem korun. Za to automobil dokáže nabídnout nejen zmiňovaný prostor, ale i řadu pokročilých bezpečnostních asistenčních systémů a technologií, včetně airbagů, tempomatu nebo klimatizace. Nechybí ani dotyková osmipalcová obrazovka infotainmentu. Při konfiguraci vozidla si lidé mohou vybírat z několika paketů, kterými tak vyšperkují samotný vůz dle libosti.

Zdroj info: SsangYong
Zdroj foto: SsangYong