Z DS Automobiles se stává 100% elektrická značka

Autor:

Od roku 2019 jsou modely značky elektrifikované a od roku 2024 budou všechny nové modely automobilky výhradně 100% elektrické.

Elektrifikace je pro společnost DS Automobiles od jejího založení středobodem strategie. Všechny vozy DS jsou tak nabízeny s elektrifikovanými motory, ať už je to 100% elektrický model DS 3 Crossback E-Tense, nebo plug-in hybridy DS 4 E-Tense, DS 7 Crossback E-Tense a DS 9 E-Tense o výkonu 225 kW, tedy až 360 koní. V roce 2020 se automobilka díky své elektrifikované nabídce (30 % registrací) postavila v Evropě do čela značek nabízejících různé druhy pohonů s nejnižšími průměrnými emisemi oxidu uhličitého (83,1 g/km).

Cílem této ofenzivní strategie je nabídnout špičkovou technologickou efektivitu, dynamiku a eleganci. Zaručuje také bezproblémovou mobilitu v souvislosti se zpřísňujícími se předpisy týkajícími se používání automobilů, zejména v centrech měst. Inovativní značka se tak stává stoprocentně elektrickou a pokračuje také v účasti ve Formuli E. DS Automobiles je prvním prémiovým výrobcem, který se do seriálu zapojil, a jako jediná značka dokázala dvakrát po sobě získat titul v kategorii týmů a jezdců.

Foto: Michaela Rubešová – interiér DS 7

Značka již potvrdila svou účast do roku 2026 a zahájila vývoj nové generace výkonnějšího a efektivnějšího monopostu. Tato technologická laboratoř umožní další pokrok v oblasti sériových modelů. Od roku 2024 rozšíří DS Automobiles svou nabídku o model DS 4 ve 100% elektrické verzi a poté představí nový vůz, který bude prvním zástupcem 100% elektrického programu skupiny Stellantis založeného na platformě STLA MEDIUM. Tento budoucí model, vybavený vysokokapacitní baterií až 104 kWh a dojezdem 700 km, nabídne výjimečné technologie a elegantnost díky dokonalému přizpůsobení technických prvků přáním zákazníků značky.

Kromě tohoto vývoje řady motorů pracuje značka v rámci přístupu skupiny Stellantis na snižování své výrobní uhlíkové stopy. Další ambiciózní výzkum pokračuje v souvislosti se zapojením do energetické transformace prostřednictvím vývoje inovativních materiálů.

Zdroj info: DS Automobiles
Zdroj foto: Michaela Rubešová