Kypr otevře hranice v červnu

Autor:

Na Kypru se objevilo za celou dobu pandemie pouze 1000 případů nákazy koronaviru. Na virus zemřelo 17 lidí. Středomořských ostrov tak zvládl krizi lépe, jak některé země na pevnině. V předchozích dnech se neobjevily ani žádné nové případy nákazy, proto je země připravena otevřít hranice po zahraniční cestovatele.

Dle agentury Reuters se hranice otevřou 9. června. Během online konference ekonomů o cestovním ruchu náměstek ministra cestovního ruchu Savvas Perdios prohlásil, že se na Kypru očekává potlačení viru do konce tohoto týdne. Kyperská včasná opatření se ukázala jako úspěšná při zastavení šíření viru v zemi. Kypr totiž už v březnu pozastavil veškeré komerční lety a uzavřel hranice.

Znovu otevřít by se měly letiště Larnaca a Paphos. Zahraniční země byly rozděleny do dvou skupin. Skupina A zahrnuje Řecko, Maltu, Bulharsko, Norsko, Rakousko, Fisko, Slovinsko, Maďarsko, Izrael, Dánsko, Německo, Slovensko a Litva. Do skupiny B náleží Švýcarsko, Polsko, Česko, Estonsko, Chorvatsko a Rumunsko.

Skupina A se tak bude moci dostat do země už 9. června, zatímco skupina B si počká do 20. června. Přesto cestující ze skupiny A budou muset při příletu předložit negativní test na koronavirus, který není starší 72 hodin. Kyperští občané se budou moci těmto testům podrobit v místě bydliště a do doby než budou známy výsledky, budou muset zůstat v izolacidoma.

Zdroj informací: Letiště Praha, MZV
Zdroj foto: Pixabay