Letecká společnost Norwegian ruší zavazadlo zdarma

Autor:

Letecká společnost se tak přidává k dalším nízkonákladovým společnostem, které upravily svou politiku o příručních zavazadlech. Nově od ledna si budou muset cestující s Norwegian na určitých letech a tarifech letenkách připlatit za zavazadla navíc.

V minulosti byl vlajkový dopravce Norwegian velmi štědrý na cestující, to se ale od 23. ledna mění. Nová omezení znamenají, že cestující, kteří si zakoupí nejnižší tarif letenky (LowFare) si s sebou budou moci vzít pouze malé zavazadlo o rozměrech 30x20x28 cm, které se vejde pod sedadlo před nimi. Toto zavazadlo nesmí přesáhnout 10 kilogramů. (Dříve jste si mohli vzít zavazadla dvě.)

Pokud si tito cestující budou chtít vzít na palubu letadla i kufr, budou muset zaplatit přibližně o 250 korun navíc. Problém můžete vyřešit tím, že si zakoupíte vyšší letecký tarif tedy LowFare plus. Zde už máte v letence malé zavazadlo a také palubní kufr. Maximální hmotnost obou zavazadel by měla být maximálně 10 kilogramů.

Společnost na svých stránkách varuje cestující, aby si překontrolovali svá zavazadla a ušetřili si peníze, které by jinak museli na letišti platit.

Zdroj informací: Norwegian Airlines – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay