Pražské letiště nově nabízí zabalený kufr během pár minut či občerstvení po půlnoci

Autor:

S nárůstem počtu cestujících během prázdnin Letiště Praha rozšiřuje i svoje služby. Letiště denně odbaví téměř 45 tisíc pasažérů, kteří nově mohou vyzkoušet kulinářské umění vietnamské restaurace na Terminálu 2, delší provoz v restauracích nebo službu balení zavazadel. Zvýšil se také počet leteckých společností, které umožňují samoodbavení zavazadel u letů v rámci schengenského prostoru, tedy z Terminálu 2.

Cestující společností skupiny Lufthansa Group: Austrian, Lufthansa a SWISS mohou nově využívat samoobslužného odbavení svých zavazadel na druhém Terminálu u přepážek 284-295. Tuto možnost nabízejí také Air France, ČSA, KLM a Smartwings. Nutností je mít palubní vstupenku z on-line odbavení nebo samoobslužného kiosku. Po načtení palubní vstupenky si cestující vytiskne štítek, umístí jej na zavazadlo, které dá na pás. „Služba je určena pro odbavení standardního zavazadla, které splňuje limity daného dopravce. Rádi bychom ji nabízeli také na Terminálu 1, bohužel zájem o ni je mezi dopravci operujícími z tohoto terminálu výrazně menší než mezi dopravci létajícími z Terminálu 2. Nicméně i tak se této myšlenky nevzdáváme,“ říká výkonný ředitel provozu letiště Martin Kučera.

Od června je také opět k dispozici služba balení zavazadel. Cestující mohou využít stanoviště baličů v odletových halách obou terminálů. Službu zajišťuje výherce proběhlého koncesního řízení, společnost Safe Bag Czech Republic.

Prodlužuje se provozní doba letištních gastro provozoven, aby se uspokojila poptávka i pro cestující, kteří odlétají v noci. Rozšířenou otvírací dobu budou mít i další provozovny jako Costa Coffee, Bread&Co, KFC, Pizza Hut a Starbucks. Z nabídky jídel si cestující mohou nově vybírat i z vietnamské kuchyně. Restaurace Banh-mi-ba. Jedná se o moderní vietnamský street-food, který se specializuje na křupavé bagety a nudlové pokrmy. V nabídce je ochutnávka Asie plná čerstvých ingrediencí a voňavých bylinek, přičemž menu potěší milovníky masa i vegetariány. Restaurace se nachází ve veřejné části spojovacího objektu Terminálu 2. Otevřený bude nově od začátku srpna také Aperol v Prstu C u gatů C10, C11 a bude u něj tematické sezení.

Letiště Praha připravilo pro odbavené cestující v rámci neveřejné zóny na Terminálu 1 nové zábavné prvky a rozšíření relax zón. Jednou z atrakcí je foto koutek komiksových superhrdinů Letiště Praha, který navazuje na aktivity spojené s 85. výročím letiště. O umělecké ztvárnění příběhu zaměstnanců letiště se postaral Michal Dvořák, autor projektů VIVALDIANNO a iMUCHA, který se spojil s kreslířkou Alicí Slavíčkovou. Historii letiště pak popisuje výstava v neveřejné části Terminálu 1 v Prstu A, která bude otevřena 29. července.

Zdroj informací: Letiště Praha
Foto: Letiště Praha