Tým DS Techeetah si udržuje pozici v závodě o titul. Z Londýna odjíždí na třetím místě

Autor:

Druhý závod londýnské E-Prix se jel v neděli na slavné trati ExCel. Pro jezdce DS Automobiles to byla příležitost, jak se pomstít.

Především ale jak si udržet na konci 14. podniku osmé sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E šanci na titul. Během kvalifikace dokázali António Félix da Costa a Jean-Éric Vergne za volantem vozu DS E-Tense FE21 podat mnohem lepší výkon než předchozí den. Portugalský jezdec obsadil čtvrté, francouzský pilot deváté místo. Tento dobrý výkon odměnil odhodlání celého týmu DS Techeetah.

António Félix da Costa získal v tomto náročném 48minutovém závodu opět cenné body. Díky tomu, že se na okruhu, který je známý tím, že je velmi náročný na předjíždění, vyhnul kolizím, přejel cílovou pásku na velmi slušném pátém místě. To Jean-Éric Vergne měl znovu smůlu. Po dobrém startu do něj bohužel na začátku závodu zezadu narazil jiný závodník a musel ze závodu okamžitě odstoupit.

Foto: DS Automobiles

Díky 5. místu Antónia Felixe Da Costy získal nicméně DS Automobiles dalších 10 bodů do pořadí týmů, což francouzského prémiového výrobce průběžně řadí na třetí místo. V šampionátu jezdců se nic nezměnilo: Jean-Éric Vergne je stále čtvrtý, António Félix da Costa pátý. Thomas Chevaucher, ředitel DS Performance a šéf týmu DS Techeetah, okomentoval tento podnik se slovy: „V tomto druhém závodě jsme měli mnohem více našlápnuto, ale Jeana-Érica Vergneho zasáhl soupeř, takže jsme ztratili cenné body. Tým zůstává v první trojce a budeme bojovat o titul až do konce!“

Po tomto londýnském víkendu budou následovat poslední dva závody sezóny. Mistrovství světa ABB FIA Formule E se 13. a 14. srpna poprvé přesunuje do Soulu v Jižní Koreji

Zdroj informací: DS Automobiles
Foto: DS Automobiles