Letiště Praha: S kým řešit problémy na místě a kde se zabavit před odletem

Autor:

Na koho se obrátím, když se mi ztratí zavazadlo a na koho, když se mi něco poškodí na bezpečnostní kontrole? Níže najdete přehled situací, které vás můžou během cestování letadlem potkat a zároveň informace, na koho se v tom případě obrátit. Když se na cestu připravíte už doma, zbyde vám dostatek času na to v klidu projít letištěm.

Na koho se obrátím když:

je zpožděný, zrušený let – leteckou společnost, prodejce letenek;
dlouho čekám na zavazadlo, mám jej zničené nebo ztracené – přepážku reklamace zavazadel letecké společnosti, resp. odbavovací společnosti, která zastupuje vaši leteckou společnost;
se mi něco stalo při bezpečnostní kontrole – příslušné letiště;
jsem ztratil doklady – policie;
jsem něco zapomněl na palubě letadla – handlingová společnost;
jsem ztratil něco v prostorách letiště – příslušné letiště.

Na vše jsem se doma připravil a teď mám na letišti dostatek času

Pokud se na odbavení na letišti připravíte dopředu, to znamená, že budete mít správně zabalené zavazadlo, budete mít tekutiny v sáčku a elektroniku v příručním zavazadle, zbyde vám dostatek času na pohodový průchod letištěm. A co pak s tímto volným časem na Letišti Praha?

Na letišti najdete velké množství obchodů, kaváren či restaurací. V prodejnách Aelia Duty Free si můžete zakoupit například kosmetiku, parfémy nebo cukrovinky. V Terminálu 1 pak najdete například prodejny Longchamp, Hard Rock Café nebo Sparkys, na Terminálu 2 pak Victoria´s Secret, Rituals nebo Hamleys a další.

Na Terminálu 1 pro vás také Letiště Praha otevřelo Restauraci Runway, kde si dáte jídlo české i mezinárodní kuchyně již od 110 korun. Cestující mohou využít také relaxační zónu, kde si pohodlně odpočinete před odletem. Je toho opravdu hodně a na své si přijdou jak děti v mnoha z dětských koutků, tak dospělí v nějakém z obchodů nebo kvalitní restauraci. Letiště Praha je nekuřácké!

Od 5. dubna Letiště Praha pro veřejnost otevřelo interaktivní výstavu v Terminálu 2. Její součástí jsou monitory, které zobrazují historický vývoj letiště s náhledem do budoucnosti, k vidění je nový dokument o letišti. Nechybí ani fotokoutek a ukázka historických i současných uniforem. Pro děti jsou na místě interaktivní hry.

Zdroj informací: Letiště Praha
Foto: Letiště Praha