Loni turisté nejvíce v Praze navštěvovali ZOO i lanovku na Petřín

Autor:

Turisté z celého světa mají rádi Prahu. Očekává se, že po koronavirové pauze se cestovní ruch pomalu vrátí do normálu a v hlavním městě přibydou cizinci.

Ti mají samozřejmě rádi autentické památky, a tak není divu, že v žebříčku deseti nejoblíbenějších cílů pro návštěvu se objevují místa jako Pražský hrad, ZOO nebo lanovka na Petřín, která v žebříčku absolutně vede. Za loňský rok se s ní svezlo přes milión návštěvníků. Pražskou zoologickou zahradu si nenechalo ujít 930 tisíc lidí a na Pražský hrad jich zavítalo 444 tisíc. Což je sice velké číslo, ale ve srovnání s předminulým rokem došlo k propadu o 13 %. Je to zřejmě zapříčiněno pandemií.

Turisté ale také rádi navštěvují například Staroměstskou radnici, kde se mimo jiné nachází i Pražský orloj. Dále jejich kroky často vedly do Botanické zahrady i na Petřínskou rozhlednu. Petřín je všeobecně oblíbený i pro své Bludiště nebo hvězdárnu. Oproti předloňsku se stal hojně navštěvovaný i DinoPark v obchodním centru Galerie Harfa, který zaznamenal nárůst návštěvnosti o 66 procent.

Zdroj informací: CzechTourism
Foto: Michaela Rubešová