Malta vítá první turisty a nabízí zajímavý finanční benefit

Autor:

Foto: Pixabay

Na Maltě se podařilo celkem rychle naočkovat obyvatele, a tak se mohla vyvinout příznivá kolektivní imunita. Brány pro cestovní ruch do země se právě otevírají.

Kromě možnosti vycestovat na ostrov, se nabízí i zajímavé nabídky pro strávený čas právě tady. Podle statistik je v současné době naočkováno první dávkou proti koronaviru přes 70 % obyvatel. Druhou dávku dostalo už 42 % Malťanů. Díky těmto statistikám se 1.června mohla oficiálně začít turistická sezóna. Navíc si země připravila pro cestovatele zajímavou nabídku, pokud turisté v zemi stráví více jak tři dny a ubytují se v hotelech, které jsou do tohoto programu zapojeny, mohou získat poměrně významnou slevu na ubytování.

V pětihvězdě s největší odměnou

Jestliže se lidé ubytují v pětihvězdičkovém hotelu, mohou získat slevu 100 euro. Ti, kteří zvolí čtyřhvězdičkové ubytování dostanou 75 euro. A poslední 50 euro sleva přistane každému, kdo se ubytuje v tříhvězdičkovém hotelu. Slevy poskytuje maltský úřad pro cestovní ruch. Navíc v některých případech se uvedené slevy mohou klidně i zdvojnásobit.

Na odkazu si můžete prohlédnout hotely, které jsou do programu zapojeny. Výběr je opravdu veliký. Po každé rezervaci v daném hotelu, obdrží cestující propagační kód, který se následně použije jako uplatnění pro slevu. Zatím slevy platí pro období od června do července. Pro více informací neváhejte kontaktovat příslušný hotel.

Hotely to nekončí

Slevy lze získat i jinde. Například na kurzu potápění, nebo občané starší 65 let obdrží slevu ve výši 10 euro na den a to na stravování v případě, že na Maltě stráví více jak 30 dní. A pokud vyšlete své ratolesti na studijní pobyt – tedy v rámci výuky a zlepšení anglického jazyka, mohou i ony dostat 10 euro na stravování, musí ale absolvovat pobyt v délce nad 15 dní.

Zdroj informací: MZV
Zdroj foto: Pixabay