Mezinárodní festival ohňostrojů proběhne na Maltě

Autor:

Není to příliš známý fakt, ale tento festival ohňostrojů se zrodil již před 20 lety. A probíhá každoročně bez vynechání jediného roku. O jeho pořádání se stará exkluzivně MTA.

Festival si za ta léta získal řadu příznivců a je to jedna z těch netrpělivě očekávaných celosvětových akcí pyrotechnického průmyslu. Dokonce před dvěma lety proběhlo na Maltě v době konání festivalu i Mezinárodní sympozium ohňostrojů. Další sympozium proběhne až příští rok vzhledem k aktuálním problémům s válkou na Ukrajině a také zvládnutím pandemie koronaviru. Organizátoři by totiž rádi, aby na slavnost měl možnost dorazit kdokoliv z celého světa.

Sympozium je zároveň jednou z možností jak poznat nejnovější technologie a nápady na zlepšení ze světa pyrotechniky. Klade se zde důraz na prezentaci a také diskusi o tématech bezpečnosti a regulačních aspektech týkající se ohňostrojů. Debatuje se také o možnosti posunutí zábavy na globální úroveň. Navíc toto sympozium může poskytnout možnost lokálním pyrotechnikům se v oblasti zdraví a bezpečnosti dále ve svém oboru vzdělávat.

Festival ohňostrojů bude probíhat od 17. dubna do 30. dubna. V rámci 21. ročníku proběhne mezinárodní soutěž 9 pyro-hudebních show a ukáže se zhruba 72 místních lincencovaných dílen na pořádání ohňostrojů. Znamená to, že zhruba 14 dní festivalu proběhne několik tradičních i speciálních představení, kde budou moci pyrotechnici předvést svou práci. K vidění budou i tradiční maltské ohňostroje. Tématem letošního ročníku je Noc legend, které je inspirované hudebními umělci. Každý, kdo se bude účastnit soutěží, si musí vybrat na svou pyro-hudební show jedno z již zesnulých umělců a poskládat na jeho hudbu svou vlastní show. Všechny ohňostroje budou odpalovány z moře.

Zdroj informací: Malta Turism Authority
Zdroj foto: Pixabay