Řecko ukončí další vstupní požadavky pro cestující

Autor:

Lidé už pomalu plánují letní dovolené a jednou ze žhavých destinací bude jistě zase Řecko. To od 15. března ruší požadavek trasování turistů – tedy nebude už nutné vyplňovat příjezdový formulář.

Už loňským rokem bylo Řecko mezi prvními zeměmi, ve kterých byl znovu obnoven cestovní ruch. To zemi, která je na turistickém průmyslu přímo závislí, hodně pomohlo. Země tak letos očekává podobně velký zájem jako loni. První turisté dorazí do Řecka už během března a sezónu pak ukončí podzimní měsíce. Nicméně, i když se podmínky rozvolňují, stále je vhodné myslet na své zdraví a do země vycestovat jako plně očkovaný.

Navíc, kdo je očkovaný, se nemusí prokazovat negativním PCR testem. Je možné, že budete náhodně vybráni pro PCR test na letišti, nedoporučujeme se tomu bránit. Mohl by vám být odepřen vstup do země. Kdo očkovaný není, musí předložit negativní PCR test, který byl proveden výtěrem z nosohltanu nebo krky, jiné formy výtěru se neuznávají (například ze slin).

Co se týká nošení roušek, tak toto je nutné dodržovat ve vnitřních prostorách a i na některých venkovních místech. Ve hromadné dopravě a v obchodech s potravinami je nutné mít respirátor vyšší ochrany – tedy FFP2, KN95 nebo N95. Nedoporučujeme pravidlo porušovat, neb za to můžete dostat vysokou pokutu – až 300 euro. A do některých míst jako jsou například kina, divadla, restaurace a další je nutné se prokázat certifikátem o očkování nebo testu. Někde mohou požadovat i doklad totožnosti.

V současně době je stav nově nakažených osob zhruba 12 tisíc lidí denně. Od začátku pandemie se nakazilo přes 2,5 milionu řeckých obyvatel a 27 tisíc z nich zemřelo.

Zdroj informací: Ministerstvo zahraničních věcí
Zdroj foto: Pixabay