Místo cizinců Češi. Praha cílí na domácí turisty

Autor:

Zatímco na okraji Prahy si nevšimnete žádných změn, v centru je rozdíl poněkud výraznější. Zejména pak na Staroměstkém náměstí nebo Václavském náměstí. Také jste neměli zrovna v lásce moment, kdy jste měli přejít z jednoho konce Karlova mosta na druhý a přitom se vyhnout tomu, aby do vás někdo vrazil? Tak to je dnes minulostí. Jindy plná místa zahraničních turistů, teď zejí prázdnotou. Prahu můžete vidět úplně jinýma očima.

Prázdné ulice ale nejsou to jediné, co se v Praze změnilo. V turisticky oblíbených místech poklesly i ceny. To je znát například v restauracích, kde guláš už nestojí 380 korun, ale jen 150. Většina restaurací také obměnila své menu, které dříve cílilo právě na cizince, kterým po česku moc nechutná. Vypadá to tedy, že hlavní – tedy letní – sezóna bude patřit Čechům.

Pokud se vydáte už na zmíněné Staroměstské náměstí, pak si zde můžete dát u stánku pivo, které bude stát jen padesát korun. To se za dlouhá léta nikdy nestalo. Tradiční trdelník si také můžete zakoupit s výraznou slevou oproti původní ceně. Člověk se ani nepřestává divit, o kolik a jak moc jsou cizinci okrádáni, když najednou pro domácí mohou být ceny normální. Chápeme, že každý potřebuje vydělat, ale skutečně by marže pro zahraniční turisty měla být mnohdy až třikrát vyšší?

Zdroj informací: Czech Tourism – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay