Na cestách i při běžných aktivitách se mohou přihodit různé věci

Autor:

Nechat se před cestou na dovolenou pojistit, je to nejlepší, co můžete pro sebe udělat. Ostatně řešit krádeže nebo zranění a pak vše zaplatit ze své kapsy, není zrovna něco, po čem by každý toužil. Pro odlehčení ke konci roku přinášíme úsměvné i dechberoucí případy klientů Evropské pojišťovny:

Co všechno potkalo při cestování klienty

Mladý pár musel nuceně přerušit svou svatební cestu, když se při letu do Istanbulu vymkl kontrole palubního personálu servírovací vozík. Muže i ženu zranil, takže letadlo muselo kvůli jejich ošetření nouzově přistát už v Budapešti.

Klientovi vypadlo při splachování toalety z kapsy pouzdro se sluchátky přímo do odtokové mísy. Hned se je snažil vytáhnout, ale jedno sluchátko odnesl nenávratně proud. I druhé zachráněné sluchátko bylo nepoužitelné.

Klient při hlášení škody napsal „Dcera dostala chřipku, z toho důvodu jsem ji vyměnil za přítelkyni.“

Klientka žádala uhrazení trvalých následků úrazu, k němuž došlo, když si na dovolené holila nohy a řízla se. Na kotníku jí podle ní zůstala jizva, která je jasně viditelná, kdykoli má sukni nebo krátké kalhoty.

Pár přebíhal na dovolené v Řecku silnici a žena zakopla o obrubník. Jenže se pevně držela za ruku s přítelem, kterého tak strhla na zem. Žena měla jen pohmožděniny, ale přítel si natrhl vazy v koleně a naštípl zápěstí.

Klient se rozhodl navštívit jeden z chrámů (klidu) v Myanmaru. Hned po vstupu ho ale napadl pes, který ho kousl do lýtka. Klient musel navštívit místní kliniku a podstoupit vakcinaci proti vzteklině.

V Panamě šlápl klient v moři zhruba 3 metry od břehu na rejnoka. Ten se vylekal a v obraně klienta bodl trnem do paty. Klient musel být ošetřen v blízké klinice.

Na dovolené v Thajsku se mladá žena sehnula k zemi, čehož využila opice Makaku a zaútočila na ni. Se škrábanci od drápů a zubů musela být klientka převezena na ošetření.

Klientka se při pobytu v Mongolsku nadýchala kouře, když byla ubytovaná v jurtě, kde se topilo v kamnech. Kvůli těžkým nevolnostem, bolestem hlavy a dalším problémům byla převezena do nemocnice na infuze a inhalaci kyslíku.

Klient si čistil zuby v hotelu v Egyptě. Při tom se bohužel utrhlo umyvadlo a spadlo mu na nohu, kde mu způsobilo těžké zranění s trvalými následky.

Klientka si v Keni nazouvala ponožku na nohu opřenou o pelest postele. Noha jí ale sklouzla a o dřevěný rám postele si utrhla nehet. Protože šlo o bolestivé a krvácivé zranění, musela být ošetřena.

Dva malí bratři si hráli na dovolené v Chorvatsku na pláži u moře. Mladší z nich hodil kámen, kterým omylem zasáhl staršího, který zrovna šel na deku pro nafukovací kruh.

Starší muž uklouzl na pláži v Řecku na dřevěné paletě a noha se mu do ní zaklínila. Museli jsme pro něj zajistit opakované odborné ošetření, celkem to vyšlo na 80 tisíc korun.

Klientka musela zrušit svou cestu, protože ji dva dny před odletem při procházce v lese uštkla zmije.

Na co ani to nejlepší cestovní pojištění nestačí

Klient byl přepaden v Tunisku, zloději mu mj. ukradli masivní zlatý prsten. Přestože byli pachatelé následně dopadeni a prsten vrácen majiteli, žádal klient náhradu za to, že se prsten stal předmětem trestného činu a že ztratil svou hodnotu, protože není jasné, co se s ním pod dobu odcizení dělo.

Klient navštívil na dovolené v Bulharsku noční klub, kde si kromě pití objednal i tanec jedné z pracovnic. Při platbě kartou po něm chtěl personál opakovat platbu, protože neprošla, ale ukázalo se, že šlo o promyšlený podvod a klient tak přišel o několik desítek tisíc korun.

Tři kamarádky jely autem na letiště, odkud měly odlétat na dovolenou. Při cestě ale z auta upadl jeden přední stěrač a řidička odmítla dál pokračovat v jízdě. Dovolenou tak chtěly stornovat.

A co zajímavého se objevilo u pojištění vstupenek, fotoaparátů nebo mobilů

Klientovi vypadl mobilní telefon do suché toalety na chalupě. Svou snahu o jeho záchranu si po pohledu do kulatého otvoru rychle rozmyslel. Tak alespoň běžel pro druhý telefon a pojistnou událost zdokumentoval.

Klientka chtěla proplatit dva lísky na koncert, protože si je omylem koupila dvakrát a nechtělo se jí řešit prodej nadbytečných lístků.

Při romantickém fotografování východu slunce se zvedla vlna, která srazila našeho klienta i s fotoaparátem do moře. Klient skončil bez újmy, naopak foťák byl na odpis.

Cca 30letý klient pořádal doma party, kam ale dorazili i nějací cizí lidé. Když se ráno s bolavou hlavou probudil, zjistil, že přišel o svou zrcadlovku.

Zdroj informací: ERV Evropská pojišťovna – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay