Na nejkrásnější souostroví v Brazílii mohou znovu turisté. Má to ale jeden háček

Autor:

Souostroví Fernando de Noronha, které náleží do brazilského spolkového státu Pernambuco, se znovu otevírá mezinárodním turistům. Vstup do na ostrovy je ale podmíněn nevšedními požadavky. Překročit pomyslný prah mohou pouze ti turisté, kteří už prošli nákazou koronaviru.

Souostroví stejně jako zbytek světa uzavřel své hranice někdy v půlce března. Izolace pomohla a nyní se začínají rozvolňovat pravidla. Navíc souostroví leží asi 300 kilometrů od pevniny, a tak se na ně dá velmi ztěží dostat – možná proto přišlo uvolňování opatření proti koronaviru tak brzy. Avšak na ostrovech to vzali poněkud z jiného konce, než jak se ke koronaviru staví ostatní státy světa.

Cestovatelé nebudou moci švindlovat, protože pro vstup na souostroví je třeba se nejdříve online přihlásit a následně zaslat lékařské potvrzení (staré maximálně 20 dní), že člověk prodělal koronavirus a nyní je zcela zdráv. Z ostrovů se tak stává prominentní místo – neboť ti, co sice zdraví nyní jsou, ale covid-19 neprodělali, mají s návštěvou smůlu.

Tamní úřady věří, že lidé, kteří úspěšně prodělali koronavirus, si tak vytvořili v těle protilátky, přestože toto tvrzení vyvrací WHO – která naopak tvrdí, že neexistují důkazy o tom, že člověk, který projde virusem, si také automaticky vytvoří protilátky – ostatně už se stalo několikrát, že se lidé znovu nakazili.

Zdroj informací: The Sunday Times
Zdroj foto: Pixabay