Na ostrově Kos můžete naštívit bublinkovou pláž

Autor:

Jeden z řeckých ostrovů, který je hojně vyhledávaný turisty, nejen pro jejich letní dovolenou, vás jistě z mnoha ohledů zaujme. Ostrov dle názorů patří mezi chudší části Řecka, neboť kromě hotelových rezortů a míst pro turisty, je to spíše chudá oblast. V malých často nedostavěných domech se tísní několik generací rodin. Hlavní obživou je, mimo cestovního ruchu, malé hospodářství. Lidé většinou pěstují zeleninu nebo chovají krávy, které ale bývají velmi pohublé, protože okolní krajina je drsná a suchá.

Pokud nemáte řidičský průkaz, nebo se vám nechce utrácet za pronajmutí auta, pak je výhodné si ve vašem hotelu půjčit kolo. Kos je vybudován strategicky a téměř všude se dostanete na kole. Cyklostezky jsou hezky upravené, takže výlet na kole zvládne i dítě. V každém hotelu se to může lišit, avšak většinou zaplatíte kolem 7 eur, děti to mají za 3 eura . Často se turisté také vydávají na výlet do Turecka, jehož břehy a hory lze spatřit pouhým okem přímo z ostrova. Pobřeží Turecka tak leží asi 7 námořních mil daleko.

Na ostrově Kos se nachází nejvyhledávanější pláž, kterou mají rádi nejen místní, ale obzvlášť také turisté. Často se jí říká „Paradise beach“ a nebo také „Bubble beach“. Obě pojmenování vystihují povahu pláže, neboť již z dálky by si snadno člověk mohl říct, že se nachází na nějaké luxusní exotické pláži mimo Evropu.

Druhé pojmenování dostala pláž proto, že z důvodu sopečných aktivit, které se tu v minulosti hojně vyskytovaly, zůstaly pod pískem plyny, které se na povrch derou jako malé bublinky bez zápachu. Je to rarita, kterou turisté rádi vyhledávají. Můžete se v křišťálově čisté až průzračné vodě potápět a bublinky chytat do dlaní. Na některých místech vypadají dokonce jako malé krystaly.

Kromě bublinek v moři je toho na pláži mnohem víc. Ač by se to nemuselo zdát, je poměrně velká. Naleznete tu menší bar, kde se můžete občerstvit, ale i nafukovací hrady a různě obtížně nafukovací stěny. Pronajmout si můžete za 4,5 eura lehátko. Samozřejmostí jsou také vodní atrakce jako jízda na vodním skútru nebo jízda na nafukovacím banánu. Půjčit si můžete také oblíbený paddleboard a nebo se vydat lodí na výlet.

Zdroj informací: Wikipedie, Travel Friends
Zdroj foto: Nikola Grožajová