Návrat z dovolené do práce nemusí být nutné zlo

Autor:

Sami to určitě znáte. Ten pocit beznaděje při pomyšlení, že zítra máte nastoupit znovu do práce. Zoufáte si a nejraději byste se nikam nevydávali a prostě zůstali na pustém ostrově. Bohužel takhle to nefunguje. Dle vědeckých studií patří právě návrat do práce k nejméně zvládnutým lidským činnostem. Češi v porovnání s jinými národy na tom nejsou také nejlépe. Pojďte se s námi podívat na pár tipů, které vám pomohou celou situaci zvládnout lépe.

Dejte si čas

Úplně to nejhorší co můžete pro sebe udělat, je vrátit se pozdě večer, jít ještě později spát a ráno vstávat do práce. Pokud to jinak s cestou nejde, vždy si vezměte o jeden den volna navíc, ať máte čas na aklimatizaci. Pokud byste to neudělali může se snadno dostavit lehká deprese a vaše načerpaná energie z dovolené bude tytam. Stejně tak pár hodin spánku a následná práce je pro vaše tělo a ducha velký nápor. Nic se nemá přehánět. Stejně tak o volném dni můžete v klidu vybalit věci, vyprat je a také si samozřejmě zvyknout na běžný režim.

Ukliďte

Není nic horšího, než když se díváte na rozbalené kufry, rozházené oblečení a nepořádek. Každý tento element vám bude připomínat, kde jste poslední týden byli a kam teď musíte místo toho jít. Nejlepší je uklidit prostě hned, jak přijdete domů, tedy samozřejmě až si odpočinete. Nikomu se například po osmi hodinové cestě autem do ničeho nechce.

Vitamíny

Vděčné se ukážou být i obyčejné věci jako je třeba ovoce a zelenina. Místo smaženého jídla v kantýně, si raději doma připravte ovocný nebo zeleninový salát. Uvidíte, že vám bude hned lépe. Hodí se ráno vypít i voda s citronem ať řádně nastartujete svůj organismus. Nezapomínejte jíst ovoce pravidelně. Pokud ho nemáte rádi, zkuste třeba nějaké tablety v podobě doplňku stravy, ve kterých se nalézají také důležité vitamíny.

Každý den se odměňte

Udělejte něco pro sebe. Však nemusíte si kupovat boty za tři tisíce. Co takhle citronová zmrzlina z vašeho oblíbeného zmrzlinářství? A nebo ten čokoládový dortík s cukrárny? Potěšte svojí mysl a sami sebe. Dopřávali jste si na dovolené, proč by tomu doma mělo být jinak. Každá maličkost, kterou pro sebe uděláte nebo si koupíte, se vám vděčně vrátí v podobě dobré nálady.

Zdroj informací: zkušenost autorky textu, autorský text
Zdroj foto: pixabay