Virgin Galactic odhaluje interiér své komerční vesmírné lodi

Autor:

Vesmírná turistika táhne. Pokroky v této oblasti jsou neuvěřitelné. Vesmírná společnost Virgin Galactic představila design kabiny pro cestující v raketoplánu VSS Unity – tedy první komerční vesmírné lodi na světě.

I přes neúspěchy způsobené koronavirem společnost stále doufá, že vyšlou turisty na 90 minutový let do vesmíru. Společnost plánovala v roce 2020 uspořádat 16 letů. Bohužel kvůli mnoha faktorům, včetně pandemie koronaviru, se vize musely posunout na neurčité datum.

Foto: Virgin Galactic

Nic není jen negativní. Virgin Galactic se pochlubila virtuální prohlídkou kabiny, ve které budou cestující během vesmírného letu. Prostor kabiny je navržen pro šest cestujících a dvoučlennou posádku. Sedačky jsou sklopné a přizpůsobené váze a výšce jednotlivce. Každý cestující bude mít vlastní komunikační systém, který jim umožní přímou komunikaci s piloty. Součástí kabiny budou i velká okna, která potěší každého, kdo se bude chtít kochat mateřskou planetou.

Foto: Virgin Galactic

Telefony nejsou na palubě povoleny, ale budou se zde nalézat vestavěné fotoaparáty a kamery, které zachytí každý unikátní okamžik a emoce cestujících. V určitém okamžiku se budou moci lidé odpoutat a vyzkoušet si stav beztíže – v tomto stádiu se sedačky sklopí, aby se vytvořil větší prostor v kabině.

Virgin Galacitc hlásalo, že bude komerční vesmírné cestování přístupné každému, avšak dodnes se přihlásilo jen 60 lidí. Ostatně není se čemu divit. Jeden palubní lístek stojí 250 tisíc dolarů (téměř šest milioů korun) – a to se běžně normálnímu člověku doma na stole bohužel neválí. Avšak podle informací si vesmírnou letenku koupilo už 6 Čechů a Slováků.

Foto a zdroj: Virgin Galactic – tisková zpráva