Nejlepší lázně kousek za hranicemi

Autor:

Venku je všelijak. Chvíli prší, o chvíli později začne svítit sluníčko. Počasí prostě na draka. Člověku se tak nějak automaticky na podzim nic nechce a ještě na něj padá podzimní deprese. Je třeba s tím zabojovat a vyrazit se oddávat balzámu na duši v nějakých příjemných lázní. Vaše tělo vám poděkuje a vaše mysl si alespoň odpočine od stresu. Uznejte, kdo z vás by se nenechal dobrovolně opečovávat a cítit se jako král nebo královna. Jestliže se vám nechce být v Čechách, pojďme se podívat, co na vás čeká za hranicemi.

Piešťany

Z prahy do lázeňského města se dostanete za necelé čtyři hodiny. Teda pokud vás nepřekvapí nějaká nehoda a následná kolona na D1, to by se ta cesta mohla lehce protáhnout. Piešťany jsou pověstné svou bahenní terapii. Užít si tu můžete také koupání v termálních pramenech, jejichž stupně dosahují až k závratné sedmdesátce, ale nebojte, neopaříte se. Pokud vás trápí bolesti kloubů, je toto místo ideání pro vás. Nudit se tu také nebudete. Město je krásné, vyrazit můžete i do okolní krajiny, která vás jistě nadchne. Stejně tak lázně pořádají mnoho kulturního programu nejen pro své klienty.

Budapešť

Byl by to až hřích, kdybychom zde tuto metropoli nezmínili, protože pokaždé když se řeknou lázně v zahraničí, musí se vám téměř okamžitě vybavit právě toto maďarské město. Ostatně lázně tu fungují už několik staletí. Ty nejslavnější jsou turecké lázně Szécheny, které byly vytvořeny již v 16.století a stále jsou v provozu. Nabídnou vám 18 různých koupelí a přes 10 různých saun. Z Prahy se do Budapešti dostane za pět hodin. Opět vaše cesta závisí na aktuální dopravní situaci na D1, avšak jakmile jednou navštívíte budapeštské lázně, už nikdy nebudete chtít jinam.

Podhajská

Ještě se na moment vrátíme na Slovensko. Pokud se opravdu rádi rochníte v termálních pramenech, tak toto je pro vás ideální místo. Voda v této oblasti se srovnává s vodou z Mrtvého moře, proto je pro organismus více blahodárná a celkově ulevuje od bolestí kloubů mnohem víc. Stejně tak ulevuje lidem s dýchacími problémy, ale stimuluje i štítnou žlázu. Do Podhajské zkrátka jezdí všichni, kteří mají nějaké zdravotní trápení. V celém areálu je 10 bazénu a každý je něčím zvláštní. Zabaví se tu i neposedné děti na dětském hřišti. V létě tu bývá trochu plno, a tak doporučujeme jezdit spíše mimo sezónu.

Blumau

Poslední zastávka nás čeká v Rakousku. Pamatujete si na Tolkienova Hobita nebo Pána prstenů? A pamatujete si jak vypadala hobití vesnice? Tak přesně v takovém duchu se nese i rakouské město Blumau. O zážitek je postaráno a ještě navíc si tu můžete užít v soukromí lázeňské procedury, které vám uvolní napjaté svaly a potěší unavenou mysl. O design lázní se postaral architekt světového formátu Friedensreich Hundertwasser. Lázeňský komplex tak hraje všemi možnými barvami, které se pozitivně podepisují na vaší náladě. V lázních na vás čekají samozřejmě termální prameny, ale i sauna nebo solná jeskyně. Vstup je dražší, ale věřte, že si to tu užijete se vším všudy a nebudete chtít odjet. Z Prahy se do města dostanete za krásné tři a půl hodiny.

Zdroj informací: Podhajská, Turistická centrála Slovensko
Zdroj foto: Pixabay