Nejvíce mobilních dat v zahraničí Češi spotřebovali v Německu a Chorvatsku

Autor:

Díky neomezeným mobilním tarifům mohou být Češi více než dříve online. A to v i zahraničí, zejména v EU, kde k takovým tarifům automaticky náleží nemalý balíček dat.

V absolutním součtu zákazníci v červenci využili nejvíce dat v Německu, šlo o téměř 500 terabytů, dále v Chorvatsku a Itálii. Pokud jde o domácí síť, ukázalo se, že po přechodu na neomezený tarif se datová spotřeba zákazníků v průměru zvedla na 2,5násobek.

Vodafone spustil 1. června novou nabídku a na trh přišel neomezený tarif pro jednotlivce. Jen za první měsíc si nové tarify pořídily desetitisíce zákazníků. Patří sem i dosavadní zákazníci Vodafonu, kteří přešli na tarif s vyšším – neomezeným objemem dat. Právě takoví zákazníci zvýšili svou měsíční spotřebu dat v průměru na 2,5násobek. Ukazuje se, že neomezené tarify skutečně zákazníkům přinesly svobodu. Už se nemusejí obávat, jestli vyčerpali svůj měsíční datový balíček.

Online i na dovolené v cizině

Češi už se také nebojí používat mobilní data v zahraniční. Například zákazník s neomezeným tarifem během pobytu v Chorvatsku průměrně spotřeboval v červenci 8 GB dat. Jak ukazuje Datová kalkulačka Vodafonu, znamená to v přepočtu třeba 26 hodin sledování videa ve vysoké kvalitě na YouTube nebo poslech 133 hodin hudby přes internet. Také v Itálii šlo shodně o zhruba 8 GB dat, v Německu o 5 GB.

V absolutním součtu spotřebovali Češi v červenci nejvíce mobilních dat v Německu, šlo o téměř 500 terabytů dat neboli 500 tisíc GB. Následovalo Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Slovensko, na šestém místě Francie, dále Španělsko, Řecko, Polsko a desáté Nizozemí.

Stále oblíbené Chorvatsko, ale i Řecko

Nejvíce Češi v červenci cestovali do Chorvatska. Vysoká čísla se týkala i Ukrajiny, kde jde ovšem často o pohyb pracovní síly. První desítka pak vypadá takto: Chorvatsko, (Ukrajina), Slovensko, Německo, Itálie, Rakousko, Řecko, Polsko, Španělsko, Bulharsko a Francie. Zahrnuta jsou data, kdy SIM karta byla v daném státě nejméně 2 dny po sobě. Za červenec se do chorvatské mobilní sítě připojilo přes 110 tisíc unikátních zákazníků Vodafonu. Ten ale myslí i na zákazníky, kteří cestují do exotických destinací. Roaming na den aktuálně nabízí pětinásobek dat.

Zdroj info: Vodafone – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay