Nové vstupní podmínky do Austrálie

Autor:

Dlouho očekávaná zpráva je konečně tady! Austrálie se po dlouhých dvou letech otevírá mezinárodním turistům. Spolu s tím ale nastávají otázky, jaké bude nutné splnit podmínky pro vstup do země.

Od 21.2.2022 je umožněno přicestovat za účelem turistiky. Očekává se, že turisté, kteří se chtějí do Austrálie vydat, budou muset mít plné očkování – tedy nejméně dvě dávky vakcíny. Prozatím není nutná posilující dávka. Plně očkované musí být i děti od 12 let. Neočkovaní se musí prokázat zásadním odůvodněním, kvůli které je nutné přicestovat do země a pokud jim důvod bude uznán, pak se musí podrobit 14denní karanténě.

Důležité je také mít platné vízum! Bez něj vás do země nepustí. Zároveň je nutné, aby každé před odletem do Austrálie podstoupil PCR test. Ten musí být samozřejmě negativní. Test nesmí být starší 72 hodin a musí proběhnout před prvním plánovaným mezinárodním odletem. Vyplnit se musí také australský příjezdový formulář.

Otevření hranic znamená také pomalý návrat k cestovnímu ruchu. Přeci jen před pandemii vygenerovalo toto odvětví australské ekonomice přes 60 milionu australských dolarů. Vláda by se tak ráda postupem času dostala na podobné číslo, ale už teď je jasné, že to nebude lehké.

Od začátku pandemie se v zemi nakazilo přes 11 milionů obyvatel a z toho přibližně 4500 zemřelo. V současné době je plně naočkováno 79 % lidí a z toho má posilující dávku 35 %.

Zdroj info: Lonely Planet
Zdroj foto: Pixabay