Osiřelá koala našla nový domov v australské zoo

Autor:

Život může být nevyzpytatelný, a to obzvlášť pro malé tvory žijící v divoké přírodě. Naštěstí existují lidé, kteří jsou na správném místě a ve správný čas. Život malé koaly nezačal nijak šťastně, avšak o to šťastnější může být její život dál.

Dle Zoo Werribee dorazilo mládě koaly s matkou do záchranné stanice po té, co je nalezl ošetřovatel volně žijících zvířat v oblasti plantáží. Bohužel matka malé koaly musela být utracena pro vážná zranění, která utrpěla při pádu. Sirotku se jako zázrakem téměř nic nestalo, tedy až na zlomenou tlapku.

Malá koala se tak stala rázem osiřelou a hlavně osamělou v době, kdy by měla být ještě v pouzdře své matky. Pracovníci australské zoo neváhali a rozhodli se téměř okamžitě pro záchranu maličkého tvora, který v té době vážil ani ne půl kila. Začalo nepřetržité krmení a hlídání. Ošetřovatelé také dali dohromady zlomenou tlapku.

Zdravotní sestra, která pracuje ve Werribee Zoo uvedla, že s malou koalou to bylo nejisté, protože byla zrovna ve stádiu života, kdy se ven dívala jen z kapsy své matky. Naštěstí malá koala svůj těžký boj se životem zvládla a čekají ji už jen dobré věci. V nejhorších momentech, kdy se mládě potřebovalo skoulit do matčiny náruče, zastoupil roli chuňatý plyšák, který byl tak alespoň pomyslnou matkou pro malou koalu.

Nyní po několika měsících, kdy mládě koaly nabralo síly a roste z ní zdravá dospělá koala, byla předána do péče ošetřovatelů, kteří ji kdysi jako malou našli a očekává se, že do roka bude vpuštěna zase zpět do svého přirozeného prostřední v divoké přírodě.

Zdroj informací: Werribee Zoo
Zdroj foto: pixabay