Podle čeho si nejlépe vybrat destinaci pro vaši vysněnou dovolenou?

Autor:

Dnes už nestačí dojít do cestovky, sednout si k tlustému katalogu a listovat. Zarputile doufat, že svou vysněnou dovolenou spatříte na prvních deseti stránkách. Ještě než si dovolenou objednáte, měli byste věnovat čas přípravě, která se vám ve finále vyplatí. Čím více času budete věnovat výběru hotelu, destinace, případně země, tím méně lze očekávat, že při příletu do cílové země budete zklamaní.

První na co byste si měli určitě odpovědět je to, jestli chcete trávit dovolenou u moře nebo ve vnitrozemí. Dále byste si měli říci, zda-li opravdu trváte na to jet do konkrétní země, nebo jsou přípustné i nějaké jiné varianty, které se možná ve finále budou jevit jako lepší varianta. Pokud máte určité vazby k místu, kam byste rádi jeli, tak není celkem o čem pochybovat, prostě kupte a jeďte. Pokud byste ale rádi něco jiného, je třeba si uvědomit, co od toho očekáváte a hlavně nesrovnávat vaši novou oblíbenou destinaci s tím, na co jste byli zvyklí jinde.

Jestliže víte, že chcete k moři, měli byste se zamyslet nad tím kam. Pomoct vybrat by vám mělo hned několik faktorů například klima, teploty, prostředí kolem hotelu, blízko nebo daleko od města, jsou v místě možné výlety do okolí, dá se vyjet na ostrov, oblázková nebo písečná pláž, apod. Jakmile tohle budete mít rozhodnuto, bude pro vás snazší najít vaše vysněné místo, než pokud budete vědět jen, že chcete k moři. Rozhodnout by vám měla pomoct i nabídka hotelů, chcete si dopřát luxus a nebo se spokojíte s něčím míň? Také to jestli patříte do skupiny aktivních turistů nebo pasivních. Aktivní cestovatelé rádi adrenalin a sporty, takže na rozdíl od těch pasivních si neužijí lenošení na pláži a maximálně dvě tempa v moři.

Nebojte se podívat na různé recenze ostatních cestovatelů, abyste získali co nejlepší pohled na hotel, do kterého se plánujete ubytovat. Něco jiného jsou prezentační fotky v katalogu a něco jiného jsou zkušenosti lidí, kteří zde byli. Ostatně recenze jsou to, co vám pomůže v rozhodování, nemůžete-li se rozhodnout mezi dvěma favority.

Cestujete-li v páru nebo jako rodina, vždy se ujistěte, aby každý člen si v hotelu našel to své. Není totiž nic horšího než když celou dovolenou posloucháte výtky na výběr místa a nespokojenost s vybaveností hotela. Zde jsou kompromisy na místě. Ušetříte si nervy a kyselé obličeje.

Bojíte-li se létání, není nic jednoduššího než naložit auto a vyrazit do Itálie, Chorvatska a nebo Černé Hory. Možnosti jsou v dnešní době neomezené. Můžete jet prakticky kamkoli, kde začíná břeh moře. Co takové Saint Tropez? Ostatně při cestování autem můžete po cestě navštívit mnoho jiných a určitě zajímavých míst a vzít to celé tak nějak jako poznávací zájezd. Uspokojíte potřeby těch parťáků, kteří rádi výletování a navštěvování památek. Možná se to nakonec zalíbí i vám samotným. Ostatně ležet u moře můžete pak celý čas dovolené.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info:vlastní zkušenost, Invia, eTravel