Pomoc postižené Moravě pokračuje. Tentokrát na místo vyjeli zaměstnanci Porsche ČR

Autor:

Katastrofa způsobená řáděním tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku spustila vlnu solidarity napříč republikou. Zaměstnance Porsche Česká republika vzniklá situace natolik zasáhla, že se rozhodl obcím postiženým tornádem pomoci hned několika způsoby.

Zaměstnanci importéra uskutečnili sbírku, v níž se podařilo vybrat přes 54 tisíc korun. Jejich firma vybranou částku zvýšila o 460 tisíc. Společnost Porsche Inter Auto přidala dalších 500 tisíc korun. Na pomoc postižené Moravě tak od dceřiných firem Porsche Holding Salzburg odešlo více než jeden milion korun. Částka byla věnována na transparentní účet obce Mikulčice, který měl nejméně finančních prostředků.

Mimo vybrání financí se zaměstnanci rozhodli pomoci i přímo na místě. V rámci projektu Volunteering Days, kdy společnost poskytne jeden pracovní den za rok každému zaměstnanci na aktivní podporu sociálních a charitativních projektů, odjel do Mikulčic tým osmi lidí. „Byl to velmi silný zážitek. Kromě zničených domů jsme slyšeli i spoustu dojemných příběhů lidí,“ komentuje Martina Hlůžková, jedna z dobrovolnic.

Foto: Porsche ČR

Za jeden den se týmu podařilo postavit a provizorně zakrýt dvě střechy, ručně zbourat dvě stěny zničených domů a odklidit suť. „Práce je tam ovšem ještě mnoho a rekonstrukce domů i celé obce potrvá několik měsíců. V srpnu proto pošleme do vesnice další tým dobrovolníků,“ říká Franz Pommer, jednatel společnosti.

Společnost dlouhodobě a systematicky podporuje projekty přispívající nejen ke zlepšování životního prostředí, ale i zkvalitňování života obyvatel a udržitelného rozvoje. V letošním roce například pokračuje dlouhodobá podpora neziskové organizace SOS dětské vesničky. V minulých letech firma podpořila např. charitativní projekt Plešouni, Nadační fond Emil, Linku bezpečí, dětský domov v České Kamenici a Unhošti nebo Světové hry handicapované mládeže.

Zdroj info: Porsche Česká republika
Zdroj foto: Porsche Česká republika