Vyhlídkové lety: Lidé přicházejí na chuť netradičním zážitkům

Autor:

Prázdniny se sice pomalu chýlí ke konci, přesto ale ještě zbývá dost času na nezapomenutelné zážitky. Jedním z nich může být třeba i vyhlídkový let.

Západ nebo východ slunce nad rodným městem i oblíbenou dovolenkovou destinací budou jistě jedním ze světlých bodů prázdninových dní, na které jen tak nezapomenete.

Vyhlídkový let letadlem

Obvykle si ho můžete objednat pro jednu až tři osoby na vybraných leteckých portálech, případně u soukromých subjektů. Samotný let trvá od 20 do 40 minut a pohybuje se v cenové relaci 2 až 6 tisíc korun. Vybírat samozřejmě můžete i ze speciálních balíčků jako je vyhlídkový let nad noční Prahou či Brnem nebo let, kdy je vám umožněno se za asistence pilota podílet na řízení, u těchto balíčků je pak samozřejmě cena navýšena o danou službu.

Možná vás překvapí z kolika letišť po celé republice můžete svůj výlet do oblak podniknout, kromě velkých měst jako Praha, Brno, Olomouc a Ostrava, můžete vstříc dobrodružství vyrazit i z Břeclavi, Znojma, Příbrami, Kladna, Hořovic a dalších. Nezapomenutelným bude jistě i let nad Karlovými Vary nebo Českými Budějovicemi, včetně zámku Hluboká. Pokud jste milovníci hor, můžete si dokonce připlatit i za vyhlídkový let do rakouských Alp. Do jiné cestovatelské kategorie pak spadají pronájmy soukromých letadel, která vás dopraví takřka do jakékoliv destinace po celém světě, za komfort a start z pražského terminálu číslo 3 si ale logicky dost připlatíte.

Vyhlídkový let větroněm

Tento let je ideální pro všechny, kteří milují dobrodružství a nevadí jim prožívat nezapomenutelné zážitky o samotě, jen za přítomnosti pilota. Každý let začíná vzletem větroně v závěsu za vlečným letounem, od kterého se odpojí v určené výšce. Hlavním kouzlem větroně je, že od odpojení vlečného letounu vše utichne a vy kromě vlastních myšlenek slyšíte jen svištění vzduchu kolem kabiny. Dvacetiminutový let pořídíte zhruba od 1500 korun, liší se dle společností.

Vyhlídkový let vrtulníkem

Tohle patří takříkajíc ke stálicím všech vyhlídkových letů. I když možná víc než v Česku, jsou oblíbenější v zahraničí, zejména v USA. Pravdou je, že takový vyhlídkový let nad newyorskými mrakodrapy si nejspíš budete pamatovat až do konce svých dní. Pokud se ale zrovna nechystáte za velkou louži, nevadí, vrtulníkem se můžete proletět i v tuzemsku. A to například z mezinárodního letiště Brno-Tuřany, z letiště v Hradci Králové nebo třeba ze Sazené severovýchodně od Prahy. Cena letu pro představu začíná na 8 000 za 30 minut a pro 3 cestující.

Vyhlídkový let balónem

Kouzelný zážitek nejen pro ty, kteří letí v horkovzdušném velikánovi ale i pro všechny, kteří jej sledují ze země. Míst, nad kterými se v Česku můžete proletět balónem je nespočet. Záleží jen na vás, zda se rozhodnete proletět nad Karlštejnem nebo si raději užijete západ slunce nad Pálavou se skleničkou vychlazeného moravského sektu v ruce. Pokud se rozhodnete „koš“ sdílet s ostatními cestujícími, zaplatíte zhruba od 3 tisíc korun za osobu, soukromý pronájem balónu pak začíná v průměru na 15 tisících korunách. Tento let se může stát i ojedinělým například pro zasnoubení.

Zdroj info: Letecké zážitky, Sky Partner
Zdroj foto: Pixabay