Poptávka po obytných vozech roste. Americká společnost tvoří zázraky

Autor:

Všichni sníme o době, kdy bude zase bezpečné cestovat. Mnoho lidí bude chtít dohnat ztracený čas, a tak se vydají na cestu tařka hned. Společnost Freedom Vans předělává vozy na ty obytné. Tentokrát vyslyšela přání velké cestovatelky a jejích speciálních potřeb, která svým způsobem nejsou zas tak netradiční.

Pluto, takové jméno dostalo předělané vozidlo a jedná se o Mercedes Sprinter 144. Auto se přestavovalo vzhledem k požadavkům ženy, která na své cesty bude brát i čtyři chlupaté psí kamrády, které adoptovala z útulku.

Do auta je zabudovaná tedy speciální klimatizace a tepelné čidlo, které lze ovládat i mimo přítomnost ve voze tak, aby psi měli vždy pohodlí a komfort za jakékoli venkovní teploty. Aby se využil prostor vozu prakticky, byly ke stropu nainstalované úložné prostory. Rafinovaně je vyřešena i vyjíždějící toaleta.

Samozřejmě součástí vozu je chytře zabudovaná kuchyňka. Nechybí ani solární systém, lavice nebo postel a psí pelíšky. Celkové náklady na přestavbu činily 90 tisíc dolarů. Do této ceny se započetlo také vylepšení podvozku a odpružení, nové a kvalitnější pneumatiky a světla.

Společnost, která vznikla v roce 2015, zaznamenala vysoký nárůst poptávek, a to také vlivem nadešlé pandemie. Lidé chtějí cestovat a poznávat svět, ale zároveň chtějí cestovat společně jako rodina a také bezpečně, proto jsou pro ně momentálně obytné vozy tou nejlepší alternativou. Firma je schopna splnit téměř všechna přání klientů. Proměna prostoru dodávky tak nabízí širokou škálu personifikace. My bychom si z fleku vybrali a vyrazili hned na cesty.

Zdroj info a foto: Freedom Vans – tisková zpráva