Regiojet obnovuje mezinárodní autobusové spoje

Autor:

Postupné uvolňování opatření proti koronaviru vede také k obnově cestovního ruchu. Společnost Regiojet tak pomalými kroky obnovuje svá evropská spojení. Mezi prvními spoji, které se obnovily tak patří například Londýn nebo Berlín. Od pondělí se začlo jezdit z Brna do Vídně. Je třeba pamatovat na to, že i když funguje mezinárodní linka, musí člověk pro vstup do cizí země splňovat podmínky, a to například v Rakousku, kde platí, že každý cizinec musí mít u sebe potvrzení o negativním výsledku na covid-19 a nebo musí podstoupit 14 denní karanténu – cestování tedy není ještě tak volné, jak jsme před pandemií byli zvyklí.

Každá z evropských zemí, kam žluté autobusy pojedou má tak své vlastní pravidla. Před cestou je vhodné si je přečíst, ať nejste na místě překvapení a vaše cesta se zbytečně neprodlouží na 14 dní. Do některých měst jako jsou například Drážďany nebo Norimberk sice autobusy Regiojet jezdí, avšak na pohyb cestovatelů nebo výletářů to ještě není. Do měst smí jen osoby s německou státní příslušností, lidé, kteří ve městě bydlí nebo mají závažné důvody pro vstup do země, aj.. Proto je tedy nutné si zkontrolovat, zda-li do města, do kterého chcete jet – opravdu jet můžete.

Také se očekává, že se v červnu otevřou hranice na plno – bez průkaznosti infekčnosti, absolvování karantény či jiných překážek – s Rakouskem a Slovenskem, a tak mezinárodní doprava do zahraničních měst bude o to jednodušší, než je v současném stavu.

Zdroj informací: RegioJet – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay