Pražský hrad je otevřený veřejnosti. Interiéry si můžete projít bez průvodců

Autor:

Foto, zdroj: Správa Pražského hradu

Pražský hrad je v současné době jednou z mála památek v České republice, kde mohou návštěvníci zavítat i do interiéru historických objektů.

Protiepidemická nařízení stále zakazují skupinové prohlídky a řadě památek se zatím nevyplatí otevírat. Pražský hrad ale návštěvníkům umožňuje projít si katedrálu sv. Víta, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří nebo domečky ve Zlaté uličce bez průvodce.

Historický výklad návštěvníkům v případě zájmu vynahradí audioprůvodce. „Zájemci si mohou o tomto víkendu půjčit audioprůvodce za pouhých 50 korun místo původních 200 korun. Chceme tím samozřejmě přilákat tuzemské návštěvníky, kteří možná nevědí, že areál Pražského hradu je již kompletně otevřený, a to včetně interiérů a výstavy. Určitě proto neváhejte využít možnosti prohlédnout si Pražský hrad bez množství zahraničních turistů, kteří v minulých letech české návštěvníky před návštěvou Hradu odrazovali,“ láká k návštěvě Jan Pastor mluvčí Správy Pražského hradu.

Návštěvníci ušetří také při koupi vstupenky na Jižní věž katedrály, kdy při předložení okruhové vstupenky zaplatí za plné vstupné místo 150 jen 80 korun. Pouze do pondělí 31. května je v Jízdárně Pražského hradu otevřena výstava „Comenius 1592–1670 – Doba mezi rozumem a šílenstvím, Jan Amos Komenský a jeho svět“. Areál hradu je veřejnosti otevřený denně od 6:00 do 22:00 a objekty včetně výstavy jsou přístupné od 10:00 do 18:00 hodin.

Zdroj informací: Správa pražského Hradu
Zdroj foto: Pixabay