Pražský hrad se otevírá: Projděte si katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku i reprezentační prostory Nového paláce

Autor:

V sobotu 14. května 2022 proběhne na Pražském hradě již sedmý ročník slavnostního zahájení letní turistické sezóny.

Návštěvníkům budou od 10 do 17 hodin zdarma otevřeny návštěvnické objekty a zároveň se zpřístupní reprezentační prostory v Novém královském paláci Pražského hradu. V Královské zahradě bude tábor Karla IV. a stánky s nabídkou tuzemských potravin.

Návštěvníkům bude zdarma přístupná i katedrála sv. Víta, Starý královský palác, bazilika sv. Jiří, Rožmberský palác, Zlatá ulička, kaple svatého Kříže a také znovuotevřený Příběh Pražského hradu.

Královská zahrada se promění v ležení krále Karla IV., kde budou k vidění sokolnické ukázky včetně koní a loveckých psů, dobové stany s důrazem na historii lovu, prezentaci dobového odívání, zbraní, řemesel a každodenního života ve 14. století.

Královská zahrada nabídne také 15 stánků s nabídkou tuzemských zemědělských
a potravinářských výrobků, které byly oceněny značkou kvality Regionální potravina. Atmosféru slavnostního zahájení sezóny zpestří i vystoupení dechových orchestrů, ale také Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Je možnost si v Tereziánském křídle Starého královského paláce v Jižních zahradách a na dalších místech areálu Pražského hradu prohlédnout nově instalovanou panelovou výstavu věnovanou 150. výročí narození slovinského architekta Josipa Plečnika, jenž se významně zasloužil o přestavbu Pražského hradu v první polovině 20. století.

Zahrady, Horní Jelení příkop i návštěvnické objekty budou otevřeny od 10 do 17 hodin, zbytek areálu Pražského hradu bude přístupný od 6 do 22 hodin.

Zdroj info a foto: Správa Pražského hradu