Prozkoumejte zámek ve Versailles aniž byste navštívili Francii

Autor:

Pokud byste rádi vyrazili do Francie, ale vaše finanční možnosti nebo práce to nedovolují, pak pro vás máme pohodlné řešení, které můžete využít třeba hned z gauče ve vašem obývacím pokoji. Google Arts&Culture právě dokončily rekonstrukci paláce a okolních zahrad ve virtuální realitě. Blíž už památce být ani nemůžete, a to ani nemusíte vykročit z domu.

Ludvík XIV. změnil lovecký zámeček svého otce na honosné sídlo, a to už v polovině 17. století. Dodnes zůstává budova nejznámějším a největším francouzským palácem. Barokní zámek byste nalezli na předměstí ve Versailles asi 22 kilometrů jihozápadně od Paříže. Sídlo ve Versailles bylo hlavním politickým a královským sídlem až do roku 1789.

V osudném roce revolucionáři zmasakrovali palácovou stráž a Ludvíka XVI. společně s Marií Antoinettou odvlekli zpět do Paříže, kde je později čekala smrt gilotinou.

Z pohodlí vašeho domova si tak můžete prohlédnout online výstavu: Versaille – The Palace is Yours. Virtuální realita zavede návštěvníky na prohlídku zámku, kaple a opery. Fotogrammetrie byla použita k zachycení snímků. Tato technologie umožňuje zachytit trojrozměrné modely objektů a orientačních bodů z dvourozměrných fotografií.

Virtuální návštěvníci si taky budou moci prohlédnout také 19 nových online výstav, 340 uměleckých děl, 18 ikonických 3D modelů místností a objektů. Uvidíte také 73 metrů dlouhou Zrcadlovou síň nebo šperkovnici Marie Antoinetty.

Zdroj informací: Google – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay